14 yaşındaki Simanur 7 ayda saklayan oldu

Bitlis’in Adilcevaz İlçe Müftülüğüne sınırlı Hatuniye Leyli Hafızlık Kız Kur’dakika Kursu’nda hafızlık eğitimi gören Simanur Korkunçveren, hafızlığını 7 kamer kabil gelişmemiş bir zamanda tamamladı.

Hafızlığını akranlarına oldukça 7 ay üzere rekor bire bir sürede bütünler Simanur Korkunçveren üzere Hatuniye Leyli Kız Kur’dakika Kursu’nda tören düzenlendi. Korkunçveren’ı tebrik eden İl Müftü Yardımcısı Gülnihal Boğanak, “Hafızlık gelişigüzel insana nasip olamaz. Hafızlık; Hakk’ın kelamını baştan sona ezberlemek Allah’ın kuluna bahşedeceği sunma iri nimetlerden biridir. 7 kamer kabil kısa bir zamanda bu işi başarabilmek ise ayrıksı aynı lütuftur. Bundan sebep bu genç kızımızı gönülden kutluyorum. Bundan ahir hayatında afiyet ve başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bu başarıda emeği kâin öğrencimizin ailesini ve fedakar hocası Tuğba Turan’ı kutlama fehamet, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Hatuniye ağırşak yöneticisi Dilber Çelik ise Korkunçveren’e ihsan takdiminde bulunarak, “Halihazırda Hatuniye kursumuz; Hafızlık Kız Leyli Kur’dakika Kursu namına şu dakika 40 öğrenciye terbiye imkanı sunmaktadır. Kült İşleri Başkanlığımız ve iyilikçi vatandaşlarımız tarafından yapılan yardımlar ile burada öğrencilerimizin seçkin türlü beslenme, tahaffuz ve kısmen giyinme ihtiyaçları karşılanmaktadır. Burada Kur’an eğitiminin yanında İslami ilimlerden tefsir, hadis, iman ve ilmihal dersleri bile verilip, bir nice sosyal faaliyet imkanı sunulmaktadır. 2015 yılından itibaren Kur’dakika hizmetini sunan Hatuniye kursumuz, şu esas büyüklüğünde hem kaymakamlık halkından olan hem dahi mekân illerinden olan otuza andıran koruyan çıkarmış ve yüzlerce kişiye Kur’dakika eğitiminin yanında dini yetişek imkanını sunmuştur ve inşallah bu hizmetini artırarak bitmeme edecektir” diyerek konuştu. – BİTLİS

Share: