250 bin lira şimendifer raylarını çaldılar

Kırklareli’nde tren raylarını keserek arakçı 5 gönül yakalandı. 250 bin teklik değerindeki raylar Azamet Demiryolları yetkililerine tasdik edildi.

Edinilen bilgiye bakarak, sabahleyin saatlerinde Çap Demiryolları yetkililerince Kavaklı beldesinden geçen demiryolu hattında rayların kesilerek çalındığı ihbarı üstüne Kırklareli İl Açıkgöz Komutanlığı JASAT unsurlarınca tafsilatlı bir mesai başlatıldı. Olay durumunda yapılan incelemenin ardından bölgeye antre ve çıkışlardaki azrail kayıtlarını üstelik incelemeye alan bitirmiş, hırsızlığın iki araçla iki periyot önceki akşam saatlerinde işlendiğini belirleme edildi.

Jandarmanın dedektifleri JASAT ekiplerinin yanlışlık-ahit ve suçlu-mekan analizi yaparak yoğunlaştırdığı titiz çalışmalar sonucunda arakçılık suçunu; Y.Y., Y.B., S.Y., Ö.B. ve M.P. isimli geçmişte cürüm kayıtları de mevcut 5 şahısın bölgeye hususi malzeme ve teçhizat getirerek gerçekleştirdiği belirlendi.

Akşam saatlerinde Pınarhisar ve Kavaklı beldesindeki şüphelilere ait hareket yeri ve ikametlerde düzenlenen operasyonla suçta makbul malzemeler ve çalınan tren raylarıyla alay malay ilkokul berbat de yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerin Jandarmada işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Maddi değeri kısaca 250 bin TL olan raylar Ululuk Çıpa Yolları yetkililerine tasdik edildi. – KIRKLARELİShare: