5 kişinin öldüğü safari kazasında cip şoförü tutuklandı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 24 Ağustos günü meydana mevrut ve 5 Iraklı turistin hayatını kaybettiği kazada cip şoförü tutuklandı.

Marmaris’teki safari gezisi sırasında cipin devrilmesi sonucu meydana mevrut kazada 5 Irak vatandaşı gezgin hayatını kaybetmişti. Cip şoförü M.A., dolaşma şirketi sahibi C.A. ve ilçe sırasında ezgi halinde iken araçtan savrulan turistlere çarparak durabilen makine sürücüsü A.K.T. gözaltına alınmıştı.

Bilirkişi raporu ortaya çıktı

Kazanın arkası sıra ehlihibre raporuna göre safari aracını kullanan şüphelinin tüm detone olduğu, kazaya karışan gayrı kaba ve nöbet yapısının detone olmadığının tayin edildiği, araba bilirkişinin yöre raporuna göre safari aracının mekanik ast yapısının, emniyet kemerlerinin kuvvetli antrparantez korse ve benzeri ekipmanının volta amacıyla amelî olduğu, aracın en üst Nisan 2022’de muayeneden belli belirsiz detone namına geçtiği ve sürücünün kusurlu hareketlerinin kazaya, ölümlere ise inanma kemerlerinin muallak olmamasının sebebiyet verdiğine yönelik yöre rapor hazırlandı. Yöre raporun hazırlanmasının peşi sıra adliyeye sevk edilen şüphelilerden, tur şirketi sahibi C.A. adli taharri şartı ile salınırken, cip şoförü M.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kazaya müdahil farklı kurgu şoförü A.K.T. ise savcılıkta alınan ifadesinin peşi sıra erkin bırakıldı.

Cip şoförü M.A. turistleri güven kemeri konusunda uyardığını iddia etti

5 Iraklı turistin ölümü ile sonuçlanan kazada cip şoförünün ifadesinde elan evvel hiç gidiş geliş kazası yapmadığını, olayın olduğu gün taşıdığı turistleri tümsekli konusunda defalarca uyardığını, yağış sebebi ile kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybederek aracın devrildiğini anlatım ettiği öğrenildi. – MUĞLA

Share: