5. Sakarya Peyzaj, Bezen Bitkileri ve Bostan Sanatları Fuarı, 7-10 Eylül’de düzenlenecek

Sakarya PSB Anatolia Peyzaj, Bezen Bitkileri ve Bostan Sanatları Fuarı’nın beşincisi, 7-10 Eylül’birlikte Sapanca ilçesinde gerçekleştirilecek.

Kırkpınar mevkisinde hazırlanan 90 bin metrekarelik alanda düzenlenecek fuarda, 16 ülkeden 220 firma ürünlerini sergileyecek.

Ermiş Duran Parkı’ndaki tanıtım töreninde konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Oylumlu, sektörün genişlik büyük kategorik çekicilik fuarına tıpkısı el daha familya sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kocaman, Sakarya’nın coğrafi konumu sayesinde bitki türü çeşitliliği ve endemizm açısından ön plana çıktığını dile getirerek, “Sakarya’mız bezgi bitkiciliği ve peyzaj sektöründe üstelik Türkiye’nin arsıulusal kapısı haline geldi. Peyzaj ve bezek bitkiciliği sektörünün ilerleyişine koşut olarak fuarımızın temas güzeşte sene kapsamı ve katılım oranları güç şekilde artıyor. Sakarya, üretimi, eklenmiş değeri, istihdamı ve aut ticaret hacmiyle bu sektöre alnaç veren şehirlerin başında geliyor.” dedi.

Uluslararası fuarın kullanılmamış tecim fırsatları da oluşturacağını kaydeden Cesim, şunları söyledi:

“Katılımcılar, fuar alanı içerisindeki kurumlarla direkt iletişim kurma olanağı sağlayacak. Böylece bellik bilinirliğini artıracak, yenilikleri tanıyacak, prestij sağlayacak ve sektördeki gelişmeleri ve beklentileri yakından strateji edecekler. PSB Anatolia, nebat türleri noktasında büyük portföyün birlikte, peyzaj ekipmanları ve makineleri üzerine yoğunlaşan katılımcıları üstelik tek noktada buluşturacaktır. Fuarın gerçekleşmesine katkı sunanlara teşekkürname ediyoruz.”

“Fuar, Sakarya’yı sektörün üssü haline getirecek”

Sakarya Tecim ve Uran Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ dahi sektörün değme güzeşte çevrim kentte kalitesinin arttığını, istihdama büyük katkı sunduğunu kaydetti.

Fuarın güzel olmasını dileyen Altuğ, “Bezen bitkiciliği, fideden sonuncu ürüne kadar tehlikeli anlamda bir sektör haline geldi. Istihsal açısından her problemimiz bulunmayan. Her güzeşte dolaşma kalite artıyor, istihdam çoğalıyor. Ürünün pazarlanması anlamında da bu fuar oldukça muhteşem. Bir zamanda bu fuar, Sakarya’yı sektörün üssü haline getirecek.” diyerek konuştu.

Sakarya Orman Havza Müdürü Temiz Çelik ise Sakarya’nın peyzaj ve bezek bitkiciliğinde isminden kortej edilen bire bir site olduğunu belirterek, “Orman Kesim Müdürlüğü adına fuarın başlangıcından bu yana hem katılma sağlıyor hem dahi çalışma veriyoruz. Fuarımızın şehrimize, ülkemize ve sektörümüze katkı sağlamasını diliyorum.” dedi.Share: