7 ay önce başladığı aha yürek kazanıp 1,5 milyon TL ile kaçtı

DİYARBAKIR’bile, yolculuk turu şirketinin saymanlık biriminde 7 ay önceki işe başlayan ve patronunun güvenini kazandıktan sonraları banka hesaplarında muamele yetkisi ile şifrelerini kayran N.A. (43), yakınlarının yerine 1,5 milyon TL geçirerek kaçtı. Savcılığa suç duyurusunda mevcut ortaklık sahibi Murat Gezer (34), “Sabah temizlikçi şirketteyken geliyor. Parayı babasının hesabına, babasının hesabından birlikte eniştesinin namına gönderip, kayıplara karışıyor. Kız arkadaşının arkadaşlarını bile dolandırmış” dedi.

Diyarbakır’dahi kısaca 1 sene önce gezide tanıştığı dolaşma şirketi sahibi Murat Gezer ile samimiyet kuran ve elan bilahare işe ihtiyacı olduğunu belirterek, 7 kamer ilk muhasebe biriminde çalışmaya başlayan N.A., güvenini kazanıp, vezneci hesaplarında işlem etme yetkisi aldı. Şirketin vezneci kartlarının şifrelerini üstelik düzlük N.A., iddiaya bakarak, 30 Eylül’da şirketin bankadaki 1,5 milyon TL’sini yakınlarının adına geçirdikten sonraları kaçtı. Gezer’in suç duyurusunda bulunduğu N.A.’nın, en son 30 Eylül’da işe geldiği ve masasındaki akıl defteri ile telefonunda prosedür yaptıktan sonradan hisse senedi yerinden biriyle konuşup ardından çıktığı anlar ise asayiş kamerasına yansıdı.

‘ŞİFRELERİMİZİ, HESAP KARTLARIMIZI ONA SEVIMLI ETTİK’N.A. karşı suç duyurusunda bulunduklarını belirten Garaz Gezer, “7 kamer ilk işe ihtiyacı olduğunu annesinin haddinden fazla pestil olduğunu söyledi. Babasının de o durumda olduğunu ve bir tane erkek çağa olduğunu belirterek ailesine bakmakla yükümlü olduğunu söyledi. Onu işe aldık, denedik, takibini yaptık. Çok güvenilir, bilcümle işini izlem fail, himmet saatlerinden daha çok etkin ve ayrıca mesai saatinden aşkın çalışmasına rağmen ekstra dünyalık akseptans etmeyen biriydi. Yürek üstüne şirket hesaplarımızı, şifreleri, hesap kartlarımızı hepsini ona kişi ettik. Bati tıpkısı sezonda çalıştık. 30 Eylül’üstelik sabahleyin 08.00’üstelik temizlikçi şirketteyken geliyor parayı babasının adına, babasının hesabından bile eniştesinin namına gönderip kayıplara karışıyor. Kaç gündür namevcut. Telefonlarına ulaşamadığımız için ailesine ulaştık. Ailesinin ilk dediği ‘Şirkette tıpkı özdek var mı?’ Ailesi ile alay malay bizi dolandırdılar. Savcılığa bizim onları zılgıt ettiğimizi, can güvenliklerinin olmadığını söylemişler” dedi. ‘ÖĞRETİM GÖREVLİSİYİM’, ‘BANKA MÜDÜRÜYDÜM’ DEMİŞMurat Gezer, N.A.’nın bir nice kişiyi üstelik dolandırdığını söyleyerek, “Kız arkadaşının arkadaşlarını bile dolandırmış. Atılganlık duygusuyla insanlara geldiği için tek kimesne kanıtlayamıyor ve hemen üzülmekten başka hiçbir öz yapamıyor. Bize öğretim görevlisi olduğunu belirtmişti. Baktık öğretim görevlisi filan değil. Geçmişinde tıpkı banka müdürü olduğu ve orada de bir soruşturmanın peşi sıra atıldığını duyduk. Paramızın kavrayışsız alınmasını istiyoruz. Birçok insanı dolandırdı. Tığ cürüm duyurusunda bulunduktan sonradan bir nice âdem bize ulaşıyor ve onlar dahi takiben gidip şikayette bulunuyorlar. Umarız bire bir an geçmiş yakalanır. Gerçekten üstelik tıpkı mesai söz konusu. 100 şahsiyet bir grubuz. Tüm otellerin, tüm araçların parası onda. Savcılıktan bir an önceki onun bulunmasını temenni ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

?

Share: