ABD’li oyuncu Kevin Spacey, yeniden bilge karşısında

ABD’li temaşa ve sinema oyuncusu Kevin Spacey, karşı onlarca sene öncesine müstenit tıpkı eşeysel taciz iddiasıyla ilişkin açılan sorun için Manhattan’da esasen bilge karşısına çıktı.

Son yıllarda House of Cards dizisiyle curcunalı getiren Hollywood yıldızı Spacey, 14 yaşındayken namına eşeysel tacizde bulunduğunu kanıt eden ABD’li oyuncu Anthony Rapp’ın açtığı hususiyet davasında tabir isnat etmek için Manhattan’daki murafaa binasına geldi.

Mahkeme önünde gazeteciler tarafından karşılanan Spacey, matbuat mensuplarının sorularını cevaplamadı.

Şu anda “Film Yıldızı Trek: Discovery” dizisinde oynayan 51 yaşındaki Rapp, iki Oscar ve çokça sayıda iri ödüle sahip Spacey vasıtasıyla 1980’li yıllarda Broadway’da ayrımlı yer ve zamanlarda eşeysel tacize uğradığını tez etmişti.

Hakkındaki seksüel çevik suçlamalarını bir nice el reddeden Spacey, Rapp’in iddiasını Twitter’dan yanıtlamış, olayı hatırlamadığını belirterek, “son derece münasebetsiz başı dumanlı tutum” amacıyla defo dilediğini tabir etmişti.

Spacey daha evvel İngiltere’de 2005-2013 arasında üç erkeğe müteveccih eşeysel cüretkâr suçlamalarını reddetmiş, 2019’da ise namına müteveccih aksi tutum ve tensel cüretkâr suçlaması davaları Massachusetts’te duruşma marifetiyle düşürülmüştü.

Share: