Adana’da eşini bıçaklayarak öldüren İzel’e 10 yıllık kımıldatma indirimi! 16 ay mahbes yattıktan sonraları boşaltma oldu

Çukurova ilçesi Az Mahallesi’nde bire bir rezidansta etkili Okan Erdeve (47), 2 kızının annesi önceki eşinden boşandıktan bilahare İzel Erdeve (27) ile evlendi. Okan Erdeve’nin bu evlilikten birlikte 4 sene ilk 1 kız çocuğu oldu. 30 Haziran 2021’üstelik kahvaltı sırasında Okan Erdeve ile cep telefonuyla ilgilenen eşi İzel ile ortada kıskançlık yüzünden tartışma imdi. Ağız Dalaşı bodur sürede kavgaya dönüştü. Okan Erdeve, iddiaya göre eşini dövmeye başladı. Bunun konusunda İzel Erdeve, pencereyi açıp, “Beni kurtarın” diye niteleyerek bağırdı.

ASANSÖRE TAŞIMIŞ

Kendisini darbeden eşine, “Üzerime vürut. Sabahtan beri beni dövüyorsun. Öldüreceksin beni” dediği öne sürülen İzel Erdeve, mutfaktan aldığı bıçağı Okan Erdeve’nin göğsüne sapladı. Kanlar içinde yere yığılan eşini görünce bezle yarasına tampon yapan Erdeve’nin ihbarıyla eve polis güçleri ve keyif ekipleri geldi. Bu tam Erdeve, zaman alamadığını belirten eşini asansörün önüne taşıdı. Keyif görevlilerinin evvel müdahalesini yaptığı Okan Erdeve, kurtarılamadı.

“BEN ONU HEP AFFETTİM”

Olayın arkası sıra tutuklanan İzel Erdeve, karşı 12’nci Kısık Ukubet Mahkemesi’nde açılan davanın değişmeyen duruşmasındaki savunmasında, “Ben onu bilcümle affettim. Düzelir diye niteleyerek haddinden fazla bekledim. Daima otama olmasını istiyordum ancak otama olmadı. Ben onu sevdiğim için sonsuz affediyordum. Suçsuzum. Tahliyemi ve beraatımı irade ediyorum” ifadesini kullandı. Okan Erdeve’nin kardeşi ve babası ise sanığın cezalandırılmasını istedi.

TAHLİYESİ KARARLAŞTIRILDI

Mahkeme heyeti, Erdeve’yi ‘Kasten cerh sonucu ölüm’ suçundan 13 sene delik cezasına çarptırdı. Eylemin nahak tahrik altında işlendiğini mütehakkim yıldız bilimi, cezayı 3 sene 3 aya indirdi. Duruşmadaki ferah halinden dolayı bu cezayı da TCK’nın 62’nci maddesine göre 2 sene 8 kamer 15 güne düşüren duruşma, Erdeve’nin tahliyesine değişmeyen verdi.

Share: