Adıyaman’da 30 Ağustos Yengi Bayramı kutlandı

Başkomutanlık Yer Muharebesinin 100. yıl dönümü 30 Ağustos Utku Bayramı Adıyaman’da Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.

Atatürk anıtına çelenk konulması, tıpkı dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan 30 Ağustos Utku Bayramı töreni, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ın Vilayet Makamında tebrikatları kabulü ile bitmeme edildi. Vilayet makamındaki tebrikat töreni sonrası valilik konferans salonundaki törene geçildi. Tıpkı dakikalık ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Utku Bayramı zımnında yayınladığı mesajı okundu. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş, 30 Ağustos Utku Bayramı dolayısıyla günün meal ve öneminin belirten bire bir istişare yaptı. Günün valör ve önemini tamlayan konuşmaların arkası sıra, Adıyaman Rum Lisesi öğrencisi Hanım Sivaslıoğlu ve Esentepe Rum Lisesi öğrencisi Sait Vakkas Yılmaz eliyle şiirler okundu.

30 Ağustos Utku Bayramı etkinliklerine, Vali Mahmut Çuhadar, Şehremini Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Cingöz Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı, gurur amirleri, siyasal parti başkanları, STK temsilcileri, açıkgöz ve inanma personeli ile martir aileleri ve Kıbrıs gazileri katıldı. – ADIYAMAN

Share: