Adıyaman’da Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası’nın seremonisi yapıldı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yapılacak Sanmar Denizcilik Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası’nın seremonisi gerçekleştirildi.

Adıyaman Valiliği, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesinin katkılarıyla erte başlayacak şampiyonada 20 kulüp ve 500 müsabık mücadele edecek.

Yarışma öncesinde planlı törende mütekellim Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gölbaşı Beğeni Gölü’nde ilk kez bu çeşit yarışmanın düzenlendiğini söyledi.

Gölbaşı Gölü’nün yarışmalara uygun olduğunu vurgulayan Çuhadar, şöyle konuştu:

“Kürek Sporları Şampiyonası Türkiye’de ilk defa doğuda, Adıyaman’da yapılıyor. çıktı Gölbaşı ilçemizin Balkan ve Avrupa şampiyonalarına eş sahipliği yapacağına inanıyorum. Çünkü bizde göl, doğa ve azim var. Gölbaşı ilçemiz gelişigüzel zaman ilklerin ilçesi olmuştur. İnşallah bu azim devam ettiği sürece arkadaşlarımızla gelişigüzel çok evire çevire amal yapacağız.”

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk ise kürek sporunun öneminden bahsetti.

Amaçlarının bütün gençleri keder alışkanlıklardan uzak tutarak, kürek sporuna heveslendirmek ve gençlik için sunturlu tıpkı gelecek hedeflemek olduğunu belirten Ertürk, “Bizim sporumuz tahakküm ayrımsız spor. Bizi Adıyaman’a ve Gölbaşı’na isteklendirme fail ve Çoluk Çocuk Türkiye Kürek Şampiyonası’nın Gölbaşı ilçesinde yapılmasında emeği güzeşte valimize, vekilimize, kaymakamımıza, şehremaneti başkanımıza ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum. 2 periyot süresince burada çok sevinçli müsabakalar gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Mahmut Çuhadar, Türkiye Balaban Millet Meclisi Milli Defans Komisyonu Başkanı Ahmet Kültürlü, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk ve Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı, müsabakaların yapılacağı Gölbaşı Gölü’ndeki parkuru tekneyle gezerek incelemelerde bulundu.

Organizasyon 28 Ağustos Iş final yarışlarıyla tamamlanacak.Share: