Adıyaman’da “sülale okulu” eğitimleri verilmeye başlandı

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı’nca 7 ilde pilot adına makbul Sülale Okulu Projesi eğitimleri Adıyaman’bile başladı.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle uçman uygulaması İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Şanlıurfa ve Erzurum’da başlayan Ev Okulu’nun programları kapsamında yetişek düzlük 10 eğitimci kente gelerek burada İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü personellerine yetişek vermeye başladı.

İMKB İlköğretim Okulu’nda tıpkı araya gelen öğretmenler, 4’er saat “sosyal ve birey beceri gelişimi”, “ev içi iletişim becerileri”, “taydaş ilişkileri”, “şuurlu ve sakıncasız uygulayım bilimi kullanımı”, “çatışma ve stres yönetimi”, “aktöresel aksiyon” ve “dimdik tagaddi ve fiziksel etkinlik”, 2’şer saat “bağımlılık” eğitimleri almaya başladı.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdür Muavini Mehmet Altındal, AA muhabirine, projenin füru ile veliler beyninde daha dimdik bildirişim kurulması yönünde kırıcı bir aktiflik olduğunu belirtti.

Altındal, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 600’ün üstünde öğretmenimizi eğitime aldık artık da velilerimizin eğitimine başlayacağız. Hedefimiz 15 Eylül’e büyüklüğünde 4 bine mail veliye aksetmek. Mesafe ayının böylecene inşallah 20 bin veliyle bu işi tamamlamayı planlıyoruz. Buradaki amacımız velilerimizin öğrencileri ile daha dosdoğru bildirişim kurmalarını ve daha metin yönlendirmelerini sayısal ortamın ortaya koymuş olduğu dokuncalı alçak alanlardan ırak durması hususunda neler yapmaları üzerine brifing yarmak.”Share: