Adıyaman’da traktör devrildi: 1 ölmüş, 8 yanık

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde freni tutmayan traktör evvel cumbalak attı, bilahare şarampole yuvarlandı. Kazada 1 güç hayatını kaybederken 4’ü çocuk 8 emanet yaralandı.

Kaza, Gölbaşı ilçesi Belören beldesi Açkıcı Kale Arkası mevkiinde meydana geldi. Traktör römorku üstünde ur üzüm kesmeye revan kişiler kaza yaptı. Ahmet Gündoğdu yönetimindeki 02 CENABIHAK 581 plakalı traktör rampa adi indiği sırada traktörün freni tutmayınca sürücü kontrolü kaybetti. Traktör önceki posta kenarındaki kayaya çarpı, ardından cumbalak atarak tahminî 70 metrelik uçuruma yuvarlandı.

Kazayı gören başka köylüler durumu 112 ivedi çağrı merkezine bildirdi. Olay hesabına esenlik ve bitirmiş ekipleri yönlendirildi.

Kazada, çoban ve benzeri aileden Istem, Irmak ve Behiye, çocuklar A.C. (8), M. (4), M.A. (6), D.G. (2) yaralandı. Ayşe Fatma Gündoğdu (51) ise kaymakamlık durumunda hayatını kaybetti. Yaralılar görüngü hesabına mevrut sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrasında Gölbaşı ve Besni Azamet Hastanesine kaldırıldı. Durumları kısık olan Ahmet Duygusal Gündoğdu, Behiye Gündoğdu daha sonradan Adıyaman Terbiye ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Kazayla ait soruşturma sürdürülüyor. – ADIYAMAN

Share: