Ağrı’da 8 kişinin hayatını kaybettiği otobüs kazasında kalpgâh yakıcı tafsilat: Baba otobüs gidiyor

Van’dan Ankara’ya revan Abdulkerim Kınay’ın yönetimindeki eğreti otobüsü, 7 Kasım’de Kabza ilçe girişinde kontrolden çıkarak tır ve yan yatan kamyona çarpması sonucu 7 güç olay durumunda tıpkısı sevimli ise kaldırıldığı Erzurum’de hayatını kaybetmişti. DNA testi ve otopsilerin peşi sıra 8 kişinin cenazesi, Ağrı Terbiye ve Araştırı Hastanesi morgundan yakınları marifetiyle bugün tasdik alındı.

TOPRAĞA VERİLDİ

Kazada hayatını kaybedenlerden biri olan Serhat Bayraktutan’ın (23) cenazesi dahi ailesi vasıtasıyla doğrulama alınarak Van’ın Özalp ilçesine getirildi. İlçenin Çamurlu ilçesine getirilen Bayraktutan’ın cenazesi, gözyaşları beyninde toprağa verildi.

SON SÖZÜ “ATA OTOBÜS GİDİYOR” OLDU

Amcası Abdullah Bayrakrutan, yeğeninin Kars Kafkas Üniversite Türkçe Öğretmenliği Bölümünde okuduğunu belirterek, küsurat son aynı dersinin sınavını yüklemek üzere Kars’a gezmek için yola çıktığını söyledi. Bu esnada Ağrı’nın Balçak ilçesindeki kazada hayatını kaybettiğini belirten Bayraktutan, “Kazanın olduğu esnada babası ile telefonda konuşuyordu. Babasıyla konuşurken ayrımsız numaralı koltukta oturduğunu söyledi. O anda ‘baba otobüs gidiyor’ dedikten sonra telefonun sesi gitti. O andan sonrası tıpkı çeşit namına ulaşamadık” dedi.

“BİR ELAN FEN ALAMADIK”

Amca Selahattin Bayraktutan de, yeğeninin imtihan amacıyla Kars’a gideceğini belirterek, “Biz babası ile birlikteydik. Babasıyla telefonda konuşuyordu. O sırada ‘ata ata biz kaza yaptık’ dedi. Daha dahi kendisinden tıpkısı bilgi alamadık” diye niteleyerek konuştu.

Share: