Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Deniz Üzüntülü, okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Vekillik namına çocukları kırtasiye ve mektup yönünden üstelik desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek tedris yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam eden çocukları amacıyla “Eğitim Bilimi ve Hisse Senedi Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; boyun çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, makule kadar malzemelerin birlikte Vekillik marifetiyle genel ağ sitesinden ilan edilen Çocuk Dostu Betik Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanı Acılı’ın, çocuklara yazdığı pusula de saha alıyor.

Bakan Deniz Acılı, konuyla ilgilendiren değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Gösteri Planı doğrultusunda güzeşte yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde füru amacıyla havari ve inhibitör hizmetler hakkında brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu ferasetsiz bildirimler konusunda bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını rapor eden Üzüntülü, bala dulda dinamik ekipleri marifetiyle rustik bölgelerdeki çocukların koruyucu ve inhibütör hizmetlere erişimini artırmaya ve okazyon eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni yetişek tedrisat yılı önceden kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi için “Terbiye ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” hazırlandığına işaret eden Yanık, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı kendisine çocuklarımızı kırtasiye, pusula yönünden dahi destekliyoruz. Eğitim ve Hareket Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin beraberinde Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Betik Listesi’ndeki kitaplardan bile koyduk. Okula kamu namına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kalburüstü tıpkısı terbiye talim yılı diliyorum.”

Share: