AK Fırka Batman Mebus Özdemir, TOKİ konutlarında etkili vatandaşlarla görüştü

DOĞRU Fırka Batman Saylav Ziver Özdemir Kuyubaşı mevkisindeki TOKİ konutlarında eğleşme eden vatandaşlarla benzeri araya geldi.

Beraberinde SELIM Tümen İl Başkanı Akif Gani ile vatandaşlarla mülaki Mebzul, gazetecilere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı toplumsal konut projesinin Türkiye tarihinde yepyeni ayrımsız sosyal bölük hamlesi olduğunu söyledi.

“Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve sosyal azamet anlayışı neticesinde vatandaşlarımızın sülale sahibi olmasına imkân sağlayan TOKİ, DOĞRU Parti hükümetleri döneminde tam anlamıyla işlev kazandı. Milyonlarca kayırıcı ve yetersiz gelirli eş TOKİ sebebiyle sülale sahibi oldu.” diyen Özdemir, Batman’ın temas alanda olduğu üzere TOKİ yatırımlarından birlikte kebir tıpkısı nasip aldığını belirtti.

Özdemir, şu asıl büyüklüğünde ilde 5 bin 444 basamak yapılarak adalet sahiplerine konfirmasyon edildiğini, 968 konutun inşaatının bitmeme ettiğini anlatarak, “Buna ilaveten Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 1750 konutu birlikte Batman’a kazandıracağız. Toplamda 8 bin 162 göz inşa edilmiş olacak. TOKİ konutlarının yanında, haddinden fazla sayıda okul, sayrılarevi ve hizmet binası ile stadyumu da ilimize kazandırdık.” dedi.

DOĞRU Tümen İl Başkanı Dolgunca ise vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayıcı bu yatırımları hayata nâkil Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan başta oluşmak için emeği sabık herkese teşekkür etti.

Share: