AK Öğür Umumi Başkan Yardımcısı İleri, partililerle tıpkı araya geldi

DÜRÜST Fırka Genel Komutan Yardımcısı Ömer İleri, “2023 dönemecinde Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, konusunda aldığı bu sorumluluğu devam ettirecek ve ilerleyici süreçte Türkiye’yi her anlamda dünyanın arz büyük 10 devleti arasına sokacak.” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde yatmak için kente gelen İleri, DOĞRU Tümen İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.

YANLIŞSIZ Öğür’nin enerjisini kaybetmeden için devam ettiğini ve büyümenin sürdüğünü belirten İleri, “Biz bu ülkede çarkların kırılmadığını, büyümenin devam ettiğini ve ihracatın arttığını görüyoruz. YANLIŞSIZ Parti kendisine enerjisini faziletkâr markajcı kadrolar kendisine rastgele ant olduğu kabil geleceğe bakıyoruz.” dedi.

İleri, bir kesimin yatırımlara alın bazen söylemlerde bulunduklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Tığ taş konusunda taş koyma siyaseti güderken CHP, ne yapıyor? 1950’lerden beri bunlar bir siyaseti güttüler. Ömer Çelik Başkanı’mızın deyimiyle ‘yıkım siyaseti’. Ben biraz daha ‘nefret siyaseti’ yerine yorumluyorum. Marmaray, 3’üncü hava meydanı ve Sabiha Gökçen Hava Meydanı yapılırken genel başkanları çıkıp ‘Tuz Gölü’nde ala çiftliği kurmaya benzer.’ demedi mi? Şimdi biz bu söylemleri nereye koyacağız? Bir siyasetçinin ağzından böyle sözler çıkıyorsa bunun aynı sonucu kaçınan mı? Çok ilginç kıytırık. Analog şeyi TOGG’da birlikte defans sanayisinde da yaptılar amma haddinden fazla şükür, Cumhurbaşkanı’mızın liderliğindeki DOĞRU Tümen, bilcümle bu söylemleri aştı ve güvenli adımlarla için devam etti. 2023 dönemecinde Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, üstüne aldığı bu sorumluluğu bitmeme ettirecek ve ilerleyici süreçte Türkiye’yi gelişigüzel anlamda dünyanın sunma iri 10 devleti arasına sokacak.”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu eleştiren İleri, “Genel başkanları, ağzından benim dillendirmekten de hicap duyduğum azgın bire bir iftira ortaya attı yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti teşkilatları adeta uyuşturucu kaçakçılığına ayn yummakla itam edildi. Demincek biz elbette biliyoruz kim bu, yöntem değil. Böyle söylemler siyasa açmak imkânsız. Muhalefette çokça esas nekais olduğunu görüyoruz. Türkiye, gelişigüzel şeyden evvel bu muhalefeti türe etmiyor. Türkiye, her konuda olduğu kabil uymazlık anlamında dahi henüz iyisini adalet ediyor. Maalesef yatırım karşıtlığının birlikte ötesine geçerek terörle araya ara koymadığı amacıyla filhakika sıkıntı yaşıyorlar. FETÖ’ye FETÖ diyemeyen tıpkısı siyasal kadrodan bahsediyoruz.” diyerek konuştu.

Siyaseti dostça yapmaya çalıştıklarını tamlayan İleri, “Bu millete henüz lacerem bakım edebiliriz, henüz nerede neyi kurabiliriz, neyi inşa edebiliriz?” kaygısıyla yollara döküldüklerini söyledi.

İleri, “Çünkü bizler seviyoruz. Bakın görelik, çok ayrı ayrımsız öz. Alın tarafta bu birlik eksikliği var. Ayrımsız kişinin üstelik tıpkısı iş yapabilmesi için ilk namına sadakat duyması geçişsiz. Aynı siyasetçinin bile bu millete hizmet edebilmesi için bu milleti sevmesi lazım. Milletini dost bire bir siyasetçi devletine böyle suçlamalarda bulanabilir mi?” dedi.

Share: