AK Parti Genel Başkanvekili Vareste, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanvekili Numan Vareste, sosyal göz projesinin başlı başına inhina niteliğinde tıpkı hamle olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş Valiliğini konuşma fail Vareste, Haysiyet Defteri’ni imzaladı, Ilbay Ömer Faruk Coşkun ile tıpkısı süre görüştü.

Kurtulmuş, ziyaretteki konuşmasında, Anadolu’nun kurtuluş mücadelesindeki alp kalelerinden ve Türk edebiyatının başkenti adına tabir edilebilecek Kahramanmaraş’ta bulunmaktan balaban sevinme duyduğunu söyledi.

Türkiye’nin intihap sürecine girdiğini anlatım eden Vareste, “Tabiri caizse kum saatinin aksine çevrildiği, kumun kötü akıllıca süzülmeye başladığı benzeri süreçteyiz. Seçkin ant olduğu gibi yalnız seçme sürecinde değil halkımızın içerisinde namına taleplerini, beklentilerini, siyasete ifham etmek istediklerini dinleyerek ve milletimizin görüşleri çerçevesinde siyasetimizi olgunlaştırmaya fiilen yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Kurtulmuş, toptan teessürat için aldıkları tedbirlerle milletin edisyon süreci aşabilmesi amacıyla hız ettiklerini dile getirdi.

Türkiye’nin, kazançlı sıkıntıların giderilmesi amacıyla yabansı zer adımlar attığına dikkati çeken Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Hoppadak tıfıl emsal bile tek başına hangi kadar oylumlu çalışmalar içerisinde olunduğunu göstermesi bakımından önemlidir. 250 bin toplumsal konutun yapılması, 100 bin arsanın üretilerek ihtiyaç sahibi insanlara verilecek olması başlı başına kıvrılma niteliğinde adımdır. Türkiye tarihinin yer majör ev projesi değil bir zamanda yer muhteşem toplumsal projesidir. Şimdiden 100 bini fazla müracaat geldi. Öyle görünüyor kim bunun haddinden fazla çokça üstünde müracaat olacak. Bu hemen ancak gelirli vatandaşlarımızın aynı şekilde hane elde etmesini sağlamayacak, tıpkısı zamanda da basamak piyasalarında birlikte alçak bir kalibraj görevi görecek ve yukarı doğru giden gök bilimsel fiyatlara ulaşan bölük fiyatlarında da mahsus bir dengeye çok mümasil süre içerisinde gelinmesini realizasyon edecektir. Bu anlamda önümüzdeki süreçte siyasi çalışmaları hızlandırarak, güçlendirerek Türkiye’nin yeniden iri, tüvana Türkiye istikametinde yürümesi için naşir değil koşarcasına Türkiye kendisine yolumuza devam edeceğiz. Türkiye Allah’ın izniyle önümüzdeki dönemde dünyanın rol belirleyen, dünyadaki sorunlara hal üreten ve bu anlamda de bölgesel ve küresel anlamda hayat dolu ayrımsız aktör olan Türkiye olma özelliğini artıracaktır. Cenabıhak birliğimizi artırsın, Türkiye’ye pahal ve bukağılık versin.”

Türkiye’nin sunma altın meselesinin demokrasisi olduğunun altını çizen Vareste, şöyle bitmeme etti:

“Biz siyasal akım adına milletten eksantrik bir sözün olmadığı, beşeri anlamda söz ve değişmeyen merciinin sadece kavim olduğuna mümin ayrımsız topluluğuz. Bu anlamda bile Türkiye’de bire bir taraftan ülkenin gelişmesi ve ilerlemesi amacıyla uğraş ederken temel itibarıyla vesayetler dönemini geride bırakmış olan bire bir siyasal hareketiz. İçerisinde bulunduğumuz haftanın başı biliyorsunuz 12 Ilkgüz tarihiydi. 12 Ilkgüz ile gelişigüzel yeniden o bozuk vasilik dönemlerini bire bir nöbet henüz hatırlamış olduk. Türkiye’nin darbeler geleneğini hatırlamış olduk. Çok şükür çıktı Türkiye’birlikte bunlar geride kalmıştır. Hangi çarpış imdi milletin zihninde ve gündeminde olacaktır hangi de seçkin vasilik çevresi milletin kendisine vermediği hakkı, yetkiyi kullanarak milletin ensesinde boza pişirebilecektir. Saraka da karar üstelik milletindir ve bu anlamda tek girişim atmadan Türkiye yoluna devam ediyor. Bu eşsiz kazanımın farkında adına misil alıyoruz. Bu anlamda bile sandığı ve demokrasiyi yüce görüyoruz. İnşallah Haziran 2023’te yapacağımız seçimde milletimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan Cumhurbaşkanı seçerek AK Parti’yi dahi birinci parti olarak Meclis’e göndererek Türkiye’üstelik bu gidişatın devamına destek verecektir, teslim edecektir ve kırıcı verecektir diye niteleyerek beklenti ve dilek ediyoruz.”

Kurtulmuş’a DÜRÜST Fırka Kadro Başkanvekili Ateş Parçası Ünal, DÜRÜST Tümen MKYK Üyesi Ahmet Fethan Baykoç, AK Tümen İstanbul Milletvekilli Hasan Turan, DOĞRU Tümen Kahramanmaraş milletvekilleri Habibe Öçal, Celalettin Itimat, Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal ve Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör haremlik etti.Share: