Akedaş’tan hizmet onarım çalışması

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta canlılık tevzi hizmeti veren Akedaş Faaliyet Tevzi A.Ş, tüketicilerine akıcı erke arz etmek namına düzenlenen bakım tamirat çalışmalarını cümle hızıyla sürdürüyor.

Sorumluluk sahası olan Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde birinci sınıf ve okunabilen enerji sağlayan Akedaş Zindelik Dağıtım A.Ş., bu çerçevede gerçekleştirilen planlamalar doğrultusunda OG ve AG erke aktarım hatları ile trafolarda hizmet tamir çalışmalarına bitmeme ediyor. AKEDAŞ Canlılık Dağıtım A.Ş. marifetiyle yapılan açıklamada, 2022 yılı içerisinde şuana büyüklüğünde enerji arzını kontra etkileyebilecek ve arıza kaynaklı kesintilere illet olabilecek aksaklıklara alın, 550 trafo ve 400 kilometrelik enerji nakil hattında bakım tamir ve restorasyon çalışması gerçekleştirildiği aktarıldı.

Kaliteli ve kıvrak enerji arzı amacıyla bakım tamirat ve yenileme çalışmalarıyla ilişkin Akedaş’tan yapılan açıklamada, “2022 yılı içerisinde bakım tamir ve yenileme çalışmaları amacıyla şuana kadar 32 milyon TL gider yapıldı. Yıl sonuna büyüklüğünde bu rakamın 84 milyon TL düzeyine çıkarılmasının hedeflenmektedir. Tüketicilerimize birinci sınıf ve okunabilen erke arzının sağlanması adına trafo merkezleri ve muattal hatlarımızda gerçekleştirilen bu icraat planlı tıpkısı şekilde bitmeme edecektir” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: