Akıbet an haberi | Ölümden kıl payı kurtulan taksici o anları anlattı

Ölümden neredeyse kurtulan taksici o anları anlattı

DÜZCE – Düzce’üstelik park yeri halinde freni boşalan kamyon, çarptığı göçüm durağını yıkıp götürüm duvarını aşarak devrilmişti.

Kazada kamyonu serencam anda fark fail göçüm şoförü serencam anda yaptığı etap ile hayatını kurtardı. Taksi şoförü o anları anlattı.

Kaza, öğle vakti saatlerinde Bahçeşehir bölgesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Mehmet K., kullandığı 34 ET 4121 plakalı kamyonu otopark ederek, çay ocağına gitti. Bu tam freni boşalan kamyon, debi ederek önce taksi durağına çarptı, ardından 5 metrelik şarampole uçtu. Üstüne gelen kamyonu görerek serencam anda ticari taksisi ile gelişigüzel kaçan taksi durağı sahibi Gaye Keleş ise o anları anlattı. Batur, “Ben arabanın içerisinde oturuyordum. Cuma vaktini bekliyordum. Bir patırtılı duydum. Kamyon geçmiş minibüse çarptı. Dorsesi dahi kırcı olunca bu tarafa akla yatkın yöneldi. Bize akıllıca geldiğini görünce arabayı çalıştırdım. Kornaya bastım. 5 saniyede olan benzeri şeydi. İlk öğün zaman arabada oturdum. Normalde yazıhanede oturuyoruz. Cuma Namazı saatini beklediğim üzere arabada oturuyordum. Amma bu tırlar bu kamyon burada çalıştığı sürece bu alışılagelen. Sıra iniyorlar, frene çokça basınca şişiyor” dedi.

Ölen ve yaralananının olmadığı kazada ticari taksi durağı ve kamyon hurdaya döndü.

Share: