Akıbet zaman haberi! DÜĞÜNDE MAGANDA KURŞUNUYLA 2 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE 50 YIL HAPİS

ÇORUM’üstelik, düğünde ruhsatsız tabancayla gelişigüzel acı açıp, arkadaşı Hedef Delicesine (38) ile Güvenli Alparslan’ın (44) ölümüne sebep olduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan Erek Yılmaz’a (46), ‘olası kastla 2 kişinin ölümüne sebep olma’ ve ‘vahim nitelikte cebe kullanma’ suçlarından toplanmış 50 yıl mapus cezası verildi. Maznun Yılmayan, Ben vurmuş olamam şayet vurmuşsam ölenlere Allah’tan yağmur, yakınlarına başsağlığı diliyorum; çok üzgünüm dedi.

Olay, sabık yıl son teşrin ayında, Günü Geçmiş ilçesine vabeste Tepekutuğun köyünde meydana geldi. Köy meydanındaki düğünde halay çekilirken, tabanca ve kendiliğinden tüfeklerle gelişigüzel üzücü açıldı. Silahtan sâdır mermiler, davetlilerden Sakıncasız Alparslan ve Misyon Atmaca’in vücutlarının değişik yerlerine kullanılmış etti. İhbarla düğün alanına afiyet ve kurnaz ekipleri gönderme edildi. Afiyet ekibinin geçmiş müdahalesini yaptığı yaralılar, İskilip Celal Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan bile Çorum Eti Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırı Hastanesi’ne atıf edildi. Ameliyata alınan Alparslan ve Delicesine, kül çabalara rağmen kurtarılamadı. Eksperyans tanıklarının ifadesinden yola çıkan cingöz ekipleri, yüklenici Erek Yılmaz’ı olayın şüphelisi kendisine gözaltına aldı. Yılmayan, Alparslan ile Mecnunca’in ölümüne illet olduğu suçlamasıyla tutuklandı.

DÜĞÜN KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ DAVA DOSYASINDA

Hakkında ‘olası kastla 2 insanın ölümüne illet olma’ suçundan iddianame düzenlenen Amaç Yılmaz, 3’üncü Çetin Ceza Mahkemesi’nde bilge karşısına artık. Duruşmaya canip avukatlarının beraberinde, ölen ve vakfedilmiş sanığın yakınları katıldı. Vakfedilmiş maznun Tasavvur Yılmaz, serencam savunmasında olayı kendisinin gerçekleştirmediğini öne sürerek, Ego vurmuş olamam eğer vurmuşsam ölenlere Allah’tan yağmur yakınlarına başsağlığı diliyorum, çok üzgünüm dedi.

Dava dosyasında dernek kamerası eliyle çekilen ve 2 kişinin vurulduğu anlara ait görüntülerde vadi aldı. Duruşma heyeti sanığa, ‘Olası kastla 2 kişinin ölümüne neden olma’ suçundan değişik 22 yıldan toplamda 44 sene, ‘vahim nitelikte silah kullanma’ suçundan ise 6 yıl koyulmak üzere toplamda 50 yıl hapis cezası verdi.

Öte yandan murafaa sonrası adliye koridorlarında maznun ve ölenlerin yakınları beyninde patırtı yaşandı. Polisin müdahale ettiği eşhas, adliye dışına çıkarıldı.Share: