Akıbet Zaman | REZİDANSTA EŞİNİ ÖLDÜREN İZEL, TAHLİYE EDİLDİ

ADANA’da poşet imalatçısı eşi Okan Erdeve’yi (47), oturdukları rezidansta göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan İzel Erdeve (27), ‘kasten yaralama sonucu ölüm’ suçundan 13 sene kodes cezasına çarptırıldı. Eylemin, ‘haksız tahrik altında’ işlendiği gerekçesiyle cezası 3 sene 3 ayak tabanı, peşi sıra üstelik ‘duruşmadaki gani halinden’ yağlık 2 sene 8 kamer 15 güne indirilen Erdeve, tahliye edildi.

Çukurova ilçesi Ensiz Mahallesi’nde bir rezidansta canlı Okan Erdeve, 2 kızının annesi geçmiş eşinden boşandıktan bilahare İzel Erdeve ile evlendi. Okan Erdeve’nin bu evlilikten de 4 yıl ilk 1 kız çocuğu oldu. 30 Haziran 2021’dahi kahvaltı sırasında Okan Erdeve ile çökertme telefonuyla ilgilenen eşi İzel ile arasında hasetlik yüzünden tartışma çıktı. Tartışma gücük sürede kavgaya dönüştü. Okan Erdeve, iddiaya bakarak eşini dövmeye başladı. Bunun konusunda İzel Erdeve, pencereyi açıp, Beni kurtarın diye niteleyerek bağırdı.

ASANSÖRE TAŞIMIŞ

Kendisini darbeden eşine, Üzerime yetişme. Sabahtan beri beni dövüyorsun. Öldüreceksin beni dediği öne sürülen İzel Erdeve, mutfaktan aldığı bıçağı Okan Erdeve’nin göğsüne sapladı. Kanlar süresince yere yığılan eşini görünce bezle yarasına tampon eden Erdeve’nin ihbarıyla eve polis ve afiyet ekipleri geldi. Bu sırada Erdeve, zaman alamadığını belirten eşini asansörün önüne taşıdı. Afiyet görevlilerinin evvel müdahalesini yaptığı Okan Erdeve, kurtarılamadı.

‘BEN ONU BILCÜMLE AFFETTİM’

Olayın peşi sıra tutuklanan İzel Erdeve, için 12’nci Vahim Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın karar duruşmasındaki savunmasında, Ego onu bütün affettim. Düzelir diye çokça bekledim. Sürekli otama olmasını istiyordum fakat otama olmadı. Ben onu sevdiğim amacıyla daima affediyordum. Suçsuzum. Tahliyemi ve beraatımı irade ediyorum ifadesini kullandı. Okan Erdeve’nin kardeşi ve babası ise sanığın cezalandırılmasını istedi.

TAHLİYESİ KARARLAŞTIRILDI

Mahkeme heyeti, Erdeve’yi ‘Kasten cerh sonucu ölüm’ suçundan 13 yıl hapis cezasına çarptırdı. Eylemin haksız kımıldatma altında işlendiğini hükmeden yıldız bilimi, cezayı 3 yıl 3 ayak tabanı indirdi. Duruşmadaki bereketli halinden hava bu cezayı de TCK’nın 62’nci maddesine göre 2 yıl 8 ay 15 güne düşüren mahkeme, Erdeve’nin tahliyesine değişmeyen verdi.

Share: