Akşener, “6’lı masanın adayı ki olacak?” sorusuna yanıt verdi: İşin içine egomuzu koymuyoruz

Ankara’da “Orgazm Önderleri ve İş İnsanları Buluşması”na katılan Akşener henüz bilahare esnafı musahabe etti, vatandaşlarla bir araya geldi.

“SEÇMEN VELİNİMETTİR”

Meral Akşener, 20 Ev 2020’den bu yana esnaf ziyaretleri kapsamında dükkan dükkan gezdiklerini belirterek, “seçmen velinimettir” inancıyla, bu dükkanların süresince tek siyasi partiyi yermediklerini, partilerini övmediklerini, hemen dertleri dinlediklerini söyledi.

“BUNU NASIL UNUTACAĞIZ?”

Bu gezilerde dinledikleri sorunları, talepleri TBMM gündemine getirdiklerini anlatan Meral Akşener, araştırı önergeleri, yasa teklifleri haline getirerek bu taleplerin duyulmasını sağladıklarını rapor etti. Namına, ” Etimesgut’ta PKK’lı ama Batman’üstelik faili meçhulcü” denildiğini belirten Akşener, “Hayatında PKK’ya taş atmamışlar, bize taşlama edebiliyorlar.” diye konuştu. Akşener, Kürtlere kusurlu bire bir söz söylemeyeceklerini ve söyletmeyeceklerini belirterek, “Onlar, canları pahasına bu devletin birlikte durdular. PKK’nın beraberinde duran tabiatıyla yurt hainidir. PKK yurt haini, ayrılıkçı tıpkısı silahlı yıldırı örgütüdür, bu ayrıksı ayrımsız husus. Bizim Maşrık Anadolu’dahi, Güneydoğu Anadolu’da ayrımsız yer başkanımızın ailesinden 5 şehit var, bunu lacerem unutacağız?” ifadelerini kullandı.

“SİZİ MAHÇUP ETMEYECEĞİZ İNŞALLAH”

Vatandaşlara hitabının ardından esnafı gezen Meral Akşener’e altılı ganyan masanın cumhurbaşkanı adayı birlikte soruldu. İYİ Fırka Genel Başkanı Akşener, “Orada benim açımdan, bizim partimiz açısından bire bir ülkü bulunmayan. İşin içine katiyen nefsimizi, egomuzu ve çıkarlarımızı koymuyoruz, cesim olan sizsiniz. Onun amacıyla sizi mahcup etmeyeceğiz inşallah” dedi.

AKŞENER’E KALABALIK BİR GRUP EŞLİK ETTİ

Ziyaretinde Akşener’e, İYİ Öğür Umumi Sekreteri Tasavvur Poyraz, İYİ Fırka Siyasi İşler Başkanı Koray Vazıh, Ankara İl Başkanı Tam Öztürk, mülk ve ilçe yöneticileri ile partililer zevcelik etti.Share: