Akşener’e şikayette bulunan çiftçinin 5 yıldır uğrun hareketlilik kullandığı ve 4,2 milyon borcu imdi olduğu tespit edildi

Dicle Zindelik, Şanlıurfa’da İYİ Öğür lideri Meral Akşener’e neşelilik faturasından şikayet eden Abdulhadi Karakeçili’nin 2017 yılından beri parasal karşılığı 4,2 milyon liralık olan kaçak cıvıltı kullandığını bildirdi.

Dicle Cıvıltı, Şanlıurfa’da İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener’in önünü keserek canlılık faturasından şikayet eden rençper Abdulhadi Karakeçili ile ilişik açıklama yaptı. Müşareket, Karakeçili’nin 2017 yılından bu yana tüm uyarılara rağmen abonelik sözleşmesi yapmadığını ve elektriği değişik yöntemlerle kaçak kullandığının tayin edildiğini bildirdi. Dicle Zindelik yoluyla yapılan kayıtlı açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Abdulhadi Karakeçili, 2017 yılından beri tahminî 600 dekardan fazla tarlasında darı ekimi yapmaktadır. Bu tüketicinin şirketimize abonelik müracaat akarsu yoktur. Kendisi zirai sulama için gerekseme duyduğu elektriği bu nedenle gelişigüzel defasında ayrımlı yöntemler deneyerek gizlice kullanmaktadır. Kendisinin açtığı 400-500 metre derinlikteki kuyulardan su ahzetmek amacıyla kullandığı ve bedelini ödemediği elektriğin miktarı, 250 meskenin tükettiği canlılık miktarına eşdeğerdir. Ekiplerimiz eliyle yapılan denetimlerde sinsice kullanımı tespit edilip, abonelik yapması üstüne defalarca uyarılmasına karşın kayıtsızca tüketimde ısrar etmeye devam etmiştir. Kanuni mevzuattan kaynaklanan yetkilerimize binaen tüketimlerinin izleme edilmesi amacıyla sayaç montajı yapılmıştır. Sayaçta tüketilen erke miktarına bakarak kaçak faturaları düzenlenmiştir. Tayin edilen uğrun tüketimlerin gecikme cezasıyla gelişigüzel toplanmış tutarı 4,2 milyon liradır” denildi.

“Laf suistimal ediliyor”

Dicle Ruh Umumi Heyet Başkanı Memet Atalay ise, konuyla ilişik açıklamasında, kurumun bakım bölgesine ziyarette kâin siyasi parti liderlerinin gündeminde ruh konularının sıklıkla kayran aldığına dikkat çekti. Atalay, “Ancak alelhusus zirai sulama abonelerinin bu ziyaretlerde hareketlilik faturalarına ilgili siyasal parti liderlerine verdikleri bilgiler hangi efsus kim bati nekais içeriyor. O an için konuyu detaylıca bilmeyen ve araştırı imkanı sıfır siyasi parti temsilcilerini ve milletvekillerimizi suistimal etmeye müteveccih olduğunu üzülerek görüyoruz. Söz Gelişi son örnekte ilgili tüketicinin gestalt kayıtlarına baktığımızda 2017 yılından beri müterakim borcunun 4,2 milyon liraya ulaştığı ve kilolu tıpkısı sinsice tüketiminin bulunduğu ortaya çıkmıştır” diye niteleyerek konuştu.

Atalay, bölgenin zindelik dağıtım şirketi yerine tarımsal sulama aboneleri ilkin kalkmak için 2 milyon aboneye mevcut hesaplı koşullar altında yer birinci sınıf hizmeti gibi olan sunu bağan fiyatlardan vermekte olduklarının altını çizdi. – DİYARBAKIR

Share: