Akşener’in değerlendirme yapmadığı “HDP’ye vekâlet verilebilir” sözlerine İYİ Partili Koray Münevver tepki gösterdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Çarkıt Umumi Sekreteri ve İstanbul Saylav Gürsel Uğurlu’in dün katıldığı tıpkısı etkin yayında yaptığı meşruhat yöntem camiasında ve alelhusus Kavim İttifakı cephesinde nazik gündem yarattı.

“HDP’YE BAKANLIK VERİLEBİLİR”

Tv100 ekranlarında Kaynak Ardor’un sorularını yanıtlayan Uğurlu, “İktidar olursanız HDP’ye vekillik verecek misiniz?” şeklindeki soruya bedel “Meclis’te HDP’li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna umumi başkanlar dahil. ‘Sayın başkanım küçümseme hakkı istiyorum’ Deminden bunu türe sayacaksınız ama bu ülkeyi kuşatmak amacıyla bu kabul gayrimümkün… O ahit seçime sokmayın kardeşim. Hakeza ayrımsız madde benzer mi? O ahit milli ferman nerede kaldı. Bu seçmen ferda zahir fikir verecek öz partisine. Bittabi HDP’ye vekâlet verilebilir, temas partiye verilebilir” ifadelerini kullandı.

AYDIN: MİLLET İTTİFAKI’NI ZEDELER

Tekin’in sözlerine partisinin Millet İttifakı’ndaki ortağı İYİ Öğür’den tepkiler yükseldi. Bir Nice İYİ Partili sima Uğurlu’e aksülamel gösterirken, görüşleri nikbet edilen İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener suskunluğunu henüz bozmadı. Akşener’in suskunluğu bitmeme ederken, çokça konuşulacak izah İYİ Öğür Siyasal İşler Başkanı Koray Işıklı’dan geldi. Işıklı, “HDP, Budun İttifakı’nın ve Altılı Masa’nın ayrımsız parçası değildir; olmayacaktır. İYİ Tümen’nin olduğu yerde HDP imkânsız, HDP’nin olduğu yerde İYİ Tümen olamaz; olmayacaktır. Uydurma varsayımlar ve iskele babası beyanlar, Budun İttifakı ruhunu zedeler ve elden rakip ittifaka hizmet eder” dedi.

DERVİŞOĞLU: ÖĞÜT VERMEKTEN GERİ DURMAYIZ

İYİ Tümen Kadro Başkanvekili Muadele Dervişoğlu dahi toplumsal iletişim araçları hesabından konuyla ilgilendiren açıklamada bulundu. Dervişoğlu, “İYİ Fırka’yi ve onun ilkelerini anlamayanlara cebin öğüt atfetmek icabında, dümbelek durmayacağımız unutulmamalıdır. Sistem haddini ve hududunu bilmelidir” ifadelerini kullandı.Share: