Aliağa Petkimspor, bu zaman sukut korkusu seyretmek istemiyor

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde üçüncü sezonunu geçirecek Aliağa Petkimspor’un genel menajeri Levent Türknas, bu zaman düşme korkusu sürdürmek istemediklerini, play-off ve Avrupa kupalarına katılma hedefi için sahada olacaklarını söyledi.

Türknas, AA muhabirine, Basketbol Süper Ligi’nde önceki 2 sezonu düşme potasından son anlarda kurtularak geçirdiklerini ve bunun kendilerini üzdüğünü söyledi. Bu mevsim elan tedbirli davrandıklarını kaydeden Türknas, şöyle konuştu:

“Hocamızın üstelik direktifiyle henüz gani tıpkı ekip kurduk. Ayrımsız zamanda bence daha mebzul ayrımsız hazırlık dönemi geçirdik. Daha planlı, programlıyız. Bu hazırlık maçlarımıza dahi yansıdı. İyi ayrımsız tedarik döneminden sonraları şimdi bundan sonra temel maçlar başlayacak. Bizim üzere bildirme önemli format bu. Denizli deplasmanıyla başlayacağız. Benim de öngörüm elan dolgunca ayrımsız sezon geçireceğimiz. Bu yıl o korkudan uzaklaşacağız. Mutedil sıralarda play-off’u hedefleyen ve henüz önemlisi gelecek sezon Avrupa kupalarında oynamayı hak fail aynı Petkimspor izleyecek seyircilerimiz. Play-off hedefiyle ligi geçmiş 8, önceki 10 süresince bitireceğimizi düşünüyorum.”

Bu mevsim Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko dışında önceki 10’üstelik düzlük alacak ekiplerin birbirine balya olacağını düşündüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Bizim de bu gruba dahil olacağımızı düşünüyorum. Tertip çok ciddi geçecektir. Yani o sıralamayı sezmek mümkün değil. Bu zaman henüz bati, elan mücadeleci, çıktı deplasman galibiyetleri olan bire bir tomar olacağını düşünüyorum.”

Sezona yarın saat 13.00’te Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda Yukatel Merkezefendi Belediyesi maçıyla başlayacak Aliağa Petkimspor, elan bilahare Rum Efes ve Galatasaray Nef’i konuk edecek.

Share: