Almanya’da riskli kâin ameliyatı Diyarbakır’da olup, sağlığına kavuştu

ALMANYA’nın Bobingen kentinde bacak ve göl ayağı damarları tıkanan fakat doktorların riskli bulduğu için faaliyetler etmediği İmam Doğru (67), Diyarbakır’dahi geçirdiği operasyonla sağlığına kavuştu. Dicle Üniversite Hastanesi’nde 3 saat süren müdahaleyle damarları açılan Dürüst, “Haddinden Fazla şükür, çarkıt sağlığıma kavuştum. Imdi yürüyebiliyorum, tek şikayetim bulunmayan” dedi.

Almanya’nın Bobingen kentinde ruhlu ve iştirakçi emeklisi olan İmam Dürüst, ayrımsız süre ilk bacaklarındaki veca dolayısıyla esenlik kuruluşuna başvurdu. Burada Doğru’ın damarlarının tıkalı olduğunu belirleyen doktorlar, riziko gerekçesiyle ameliyatı yapamayacaklarını söyledi. Araştırma fail İmam Selim’ın kızı Emel Ak, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyatın olabileceğini öğrendi. Hastane ile irtibata sabık ağababa-kız, sabık hafta Diyarbakır’a geldi. 3 saat süren operasyonun ardından Yanlışsız’ın kapanık damarları, açıldı.

Eski sağlığına kavuştuğu için bahtiyar olduğunu belirten İmam Ak, “Almanya’dahi gittiğim etibba, ‘Ameliyat yapamayız’ dedi. Henüz sonraları araştırıp, doktorumu bulduk ve operasyon oldu. 53 senedir Almanya’üstelik yaşıyorum. Çok şükür, bozuk sağlığıma kavuştum. Bundan Sonra yürüyebiliyorum, tek şikayetim bulunmayan” dedi.’BİZİM İÇİN ÇALIM KAYNAĞI’Hastanın tamlık tıkalı basamak ve basamak damarlarını 3 saat süren müdahale ile açtıklarını tamlayan Dicle Üniversitesi Tababet Fakültesi Ruh ve Yaradılış Bölümü’nden Prof. Dr. Hakkı Parıltı ise “Hastamızı 2 gündür tedarik gayeli tutuyoruz. Yürütüyoruz, berenarı abat. Yürümekte hiçbir şikayeti namevcut. Basamak bileğindeki ve fut sırtındaki nabızlarının de belirtik olduğunu görüyoruz. Çok mutluyuz. Hastamızın yetersiz dışından gelip, Dicle Üniversitesi’nde onma bulması, bizim üzere bire bir çekicilik kaynağı” diye niteleyerek konuştu.

İmam Dürüst’ın kızı Emel Yanlışsız de “Almanya’üstelik doktorlarımızdan memnunuz fakat hepimiz biliyoruz kim Türkiye’deki doktorlarımız, çok henüz ilerlemiş. Turizmciyim, esenlik turizmi da yapıyorum. En mebzul doktorlarımız, profesörlerimiz burada olduğu için doğrudan babamı yönlendirdim” dedi.

Share: