Altay-Yılport Samsunspor maçının ardından

Spor Bacak 1. Tabur 2022-2023 sezonu geçmiş hafta açılış maçında Yılport Samsunspor’a öz sahasında 2-0 yenilen Altay’ın teknik sorumlusu Öğün Yılmaz, “İlk maçta sonuç elem ama biz oyundan futbolcuların verdiği, emekten çokça memnunuz.” dedi.

Yılmaz, maçın arkası sıra planlı matbuat toplantısında maça tedirgin başladıklarını, Yılport Samsunspor’un ise pik deli dolu başladığını söyledi.

Golü yedikleri dakikaya kadar maçta üstünlüğün ellerinde olduğunu belirten Yılmayan, “Şansızlık, biraz birlikte gestalt hatası gol oldu. İptal oldu, sonraları Videoteyp Yan Hakem (VAR) sisteminden gol oldu. 2. nısıf maça gür başladık. Duran toplarla birçok pozisyona girdik. Oyuna tıpkısı ileri uç daha soktuk. Damarı Bozuk atakla akıbet anda 2. golü yedik. İlk maçta serencam keskin ama tığ oyundan futbolcuların verdiği, emekten çok memnunuz. Taktik ve beceri namına yüreklerini sahaya yansıttılar.” dedi.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Küçümseme Kıymet Bektaş ise tahakküm tıpkısı maç olacağını bildikleri rapor etti.

Maça çok iyi hazırlandıklarını anlatan Bektaş, şunları kaydetti:

“Hafta amacıyla çalıştıklarımızın aynısını zaman maçta baştan muammer olduk. Yaptığımız olağan hatalarla rakibe çok sayıda vesile verdik. Ayrımsız bile rakibin sunma bol yaptığı öz duran ve tafsilatlı toplardan dönen toplar, buna dahi çok aşkın fırsat verdik. Savunmamız bol durdu ve direnç gösterdi. Bu kadar neşeli ayrımsız defans eden rakibe alın, sayısızca punt kaçırdık. 4-5 sunum vesile vardı. Gol atmamız gerekiyordu. Çokça şükür 2. golü bulduktan bilahare maçı koparmış olduk. Bizim üzere büyük olan buradan 3 puanla dönmekti onu başardık. Oyuncularımı kutluyorum.”

Bektaş, Altay’lı futbolcuların sahada çokça evire çevire mücadele verdiklerini sözlerine ekledi.

Share: