Altınordu-Samsunspor maçının arkası sıra

Spor Küfe 1. Lig’da Yılport Samsunspor’u 2-1 yenmiş eden Altınordu’nun ustalık direktörü Hesap Yiğit, “Öz oyun kurgumuzu rakibe akseptans ettirmeye çalıştık ve bittabi ki rakibin on kişi kalması bizim üzere avantaj oldu.” dedi.

Yiğit, maçtan sonraları yaptığı değerlendirmede, çöz sahada önceki galibiyetlerini aldıklarını, karşılaşma üzere söylenecek çok molekül olduğunu fakat Bartın’daki eroin ocağında meydana mevrut patlama zımnında galibiyete çok sevinemediklerini kaydetti.

Patlamada irtihal edenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Alp, şöyle konuştu:

“Tedavisi süren hastalara ivedi şifalar diliyorum. Samsunspor’un başında zer hocam 10 seneden beri birlikte yanı sıra apotr antrenörlüğü yaptığım zer Hüseyin hocam vardı. Hem kulübümüz adına hem dahi tabii kim kendim hesabına haddinden fazla fert aynı maçtı. Samsunspor’a cebin çalışmalarımızı bir hafta süresince yaptık. Rakibin zaaflarını değerlendirmek üzere gani oyun sergilememiz gerektiğini çok bereketli biliyordum. Kişi oyun kurgumuzu rakibe kabul ettirmeye çalıştık ve tabiatıyla ki rakibin on gönül kalması bizim amacıyla üstünlük oldu. Dediğim kadar çok fazla bile bahsetmek istemiyorum. Duygusal benzeri maçtı benim adıma. imdi da Hüseyin hocama, Samsunspor’a üstelik başarılar diliyorum.”

Eroğlu: “Alelhusus sonuç bölümde 2-1’den bilahare beraberliği ihtimal yakalayabilirdik amma atamadık.”

Yılport Samsunspor Maharet Direktörü Hüseyin Eroğlu, yengi amacıyla geldikleri İzmir’üstelik gördükleri er kırmızı kartın dengelerini bozduğunu söyledi.

Rüzgarın de etkisiyle biraz daha savunmada durmak istediklerini nâkil Eroğlu, şunları kaydetti:

“Zira oyunu sancımak istedik. Öz alanında bire bir kişi yarım yamalak üstelik olsan, alanları kapatmak önemliydi. Yemeyeceğimiz her gol bizim amacıyla sürenin ilerlemesinde büyük bire bir avantajdı. Hamleleri genelde hücuma yaptık. Ofans anlamında az buçuk daha acele oyuncularla ihanet etmek istedik. Zira savunmayı mebzul yaparsak rakibin bile üzerimize geleceğini planlayarak, ense alanları dercetmek hedefindeydik. Son haftalarda esasen kalburüstü olduğumuz bire bir duran global gol yedik. 1-0’dan sonraları tıpkı elan muvazenesiz yakalandığımız tıpkı pozisyonda sayı 2-0 oldu. Akıbet anne büyüklüğünde iktisap yerine mücadele ettik. Hele akıbet bölümde 2-1’den sonradan beraberliği ihtimal yakalayabilirdik amma atamadık. Sonuçta kaybettik. Mağlubiyeti aksiyon kazası adına değerlendiriyorum. Çünkü futbolda bunlar var.”

Eroğlu, bu maçtan zaruri dersleri çıkarıp önlerindeki maça bakacaklarını sözlerine ekledi.

Share: