Amasra’da 41 işçimizin yaşamını yitirdiği eroin faciası Sedir gündemine taşınıyor

Türkiye Iri Ulus Meclisi’nde (TBMM) yeni haftada ruzname bunaltıcı. Bartın’da yaşanan beyaz zehir faciası, Sedir gündemine taşınıyor.

BAKAN DÖNMEZ MECLİS’İ BİLGİLENDİRECEK

Enerji ve Bittabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, salı günü Amasra’üstelik 41 kişinin hayatını kaybettiği eroin ocağındaki patlamayla ait Meclis’i bilgilendirecek.

2023 BÜTÇESİ MECLİS’E GELİYOR

Öte yandan 2023 bütçesi ise, yıpranmamış haftanın önceki günü, TBMM’ye sunulacak. Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, 21 Ilk Teşrin Cuma haset Traksiyon ve Bütçe Komisyonu’nda, bütçe sunumu yapacak. 26 Ilk Teşrin’de ise görüşmelere geçilecek. Bütçe maratonunun Umumi Kurul aşaması ise 25 Kasım’üstelik başlayacak.

LÜBNAN TEZKERESİ 1 YIL UZATILIYOR

Divan Umumi Kurulu’nda, kullanılmamış haftada Lübnan’üstelik kâin TSK unsurlarının fariza süresini 1 sene daha uzatılmasını öngören betik görüşülecek. Tezkerenin arkası sıra uran bölgelerine ait tensikat içeren 15 maddelik teklifin görüşmelerine geçilecek.

Teklifle, erdemli teknolojili, ciddi, munzam zer ve dış satım potansiyeli faziletkâr yatırımların bile hususi sanayi bölgesi imkanlarından faydalanması amaçlanıyor. Endüstri bölgelerinde düz algı yatırımcılar, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığınca onaylanan ruhsat, onaylama ve izinlere ilişik harçlardan muaf tutulacak.

TORBA KANUN TEKLİFİ KOMİSYONDA

Cazibe Bütçe Komisyonu ise er bezi yasa teklifi mesaisine devam edecek. Teklifte; KYK kredi faizlerinin silinmesi, icra takibi başlatılan 2 bin teklik ve altındaki alacakların tasfiye edilmesi gibi ekonomiye ilişkin tensikat düz alıyor.

PARTİLERİN TAKIM TOPLANTILARI OLACAK

Yeni haftada Sedir’te partilerin ekip toplantıları bile olacak. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba haset düzenlenecek AK Tümen grup toplantısında, AK Fırka’ye katıldığını açıklayan İzmir Saylav Mehmet Mürtefi Çelebi’ye rozetini takacak.

41 işçinin hayatını kaybettiği beyaz zehir faciasında serencam buut! Cuşuhuruş bitmeme ediyor, gaileli 11 işçiden 5’inin durumu ağırbaşlı Çorlu madencinin eşi: Haberi internetten öğrendim, bu acı anlatılamaz

Share: