Amasya’da CHP’nin kuruluşunun 99. yılı kutlandı

CHP’nin kuruluşunun 99. sene dönümü zımnında Amasya ile Merzifon ilçesinde çelenk sunu programı düzenlendi.

Amasya’birlikte Zor Tamam Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı uğrunda aynı araya mevrut partililer, istinkâf etmek duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

Ardından CHP Amasya İl Başkanı Toygar Sevindi, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Sevindi, burada yaptığı konuşmada, CHP’nin 99’uncu kuruluş sene dönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Partilerinin umum amacıyla çalışmaya devam ettiğini rapor fail Sevindi, “CHP namına demokratik ve gönençli geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı kasılma etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz. Partimiz, 99. yapı sene dönümünde gene halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. Iri önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün yeryüzü iri eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, tekrar onun eseri olan Cumhuriyet Altını Halk Partisi eliyle yüceltilerek yoluna devam edecektir.” dedi.

Merzifon ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı’nda birlikte gocunmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Merzifon İlçe Başkanı Hasan Koparan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Koparan, burada yaptığı konuşmada, “CHP, kurtarma aracı ve kurucu misyonunu kurulduğu günden bugüne tıpkısı şuur ve kararlılıkla sürdürmektedir. Türkiye tarihinde bugüne büyüklüğünde bir nice partiler müesses, iktidar ergin ama sonuçta tarihin sayfaları arasında kaybolmuştur. Fakat Cumhuriyet Altını Ahali Partisi varlığını halen sürdürmektedir, sürgit dahi sürdürmeye bitmeme edecektir.” ifadesini kullandı.

Törene Merzifon Belediye Reisi Kahraman Kargı, Şehremaneti Başbuğ Yardımcıları Tuncer Bohçacı ve Erkan Ergül ile partililer katıldı.

Share: