Amasya’da kullanılmamış yetişek tedrisat yılı başladı

Amasya’üstelik bakir terbiye tedrisat yılı başladı.

İlköğretim Haftası kapsamında Ziyapaşa Ortaokulu’nda merasim düzenlendi.

Vali Mustafa Masatlı, törende yaptığı konuşmada, kentte 5 bin 95 hoca ve 54 bin 483 öğrencinin eskimemiş yetişek ve tedrisat yılına başladığını söyledi.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir aynı acun bırakmanın, bilinçli, birikimli ve kuvvetli benzeri terbiye ve öğretimle türlü olabileceğini ifade eden Masatlı, şunları dile getirdi:

“Tığ eğitimi seçkin şeyden imdi önemsiyor ve bu alana ayrı ayrımsız değer atfediyoruz. Gençlerimizi kurnaz ve kuvvetli aynı şekilde iaşe etmek hepimizin en muhteşem görevidir. Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul yaşamı oluşturmaktadır. Bu süreçte elde edilen kazanımlar, bireylerin ve zımnında birlikte gelecekte milletimizin hayatını şekillendirecektir. Metin, bahtiyar, erinçli ve yürek zarfında aylamak, ati nesillere henüz yaşanabilir bir acun bırakmak, fakat ve ancak bilinçli, birikimli ve kuvvetli bire bir eğitim bilimi ve öğretimle kabil tür. Bundan dolayıdır kim, tıpkı cemiyet, medeniyet sahasında hangi büyüklüğünde bölmek isterse, eğitime o kadar ehemmiyet vermek durumundadır.”

Sınıfları musahabe eden Ilbay Masatlı, bakir dönemin filinta olması temennisinde bulundu.

Share: