AMCA ÇOCUKLARININ ‘MİNİBÜSLERİ SATACAĞIM’ KAVGASI 8 YARALI

ERZURUM’bile Karayazı ilçesine minibüsleriyle muvakkat haiz amca çocukları, çarpışma etti. Minibüs satışı gerekçesiyle yaşanan tartışma sonrası payanda ve sallama ifade edilen bıçakların kullanıldığı kavgada 8 sevimli yaralandı.

Olay, zaman saat 14.30 sıralarında model Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtinde meydana geldi. Tıpkı firma çatısı altında Karayazı ilçesine sâri taşıyan ortak minibüsleri bulunan amca çocukları, minibüsleri bey konusunda tartıştı. Baba Yarısı oğullarından birisi bundan sonra transport tahsis etmek istemediğini ve minibüsleri satacağını söyledi. Farklı baba yarısı çocuğu ise zarar edeceğini gerekçe göstererek karara itiraz etti. İki kadro, tartışma sonrası kavgaya tutuştu. Sürgü ve bıçakların kullanıldığı kavgaya çok sayıda polis güçleri ekibinin yanısıra acara kuvvet da sevk edildi. Polisin bata çıka ayırdığı kavgada 8 gönül yaralandı. Vücutlarının türlü yerlerinden yaralanan Harun, Lütfü, Tarkan, Mirza Mehmet, Menderes, Kavi Işıklı ve Erkan Girgin ambulanslarla Erzurum Site ve Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanelerine kaldırıldı.

Kavganın yaşandığı bölgede tetkik yapan polis güçleri, olayda beğenilen haddinden fazla sayıda sopaya üstelik halk koydu. Baba Yarısı çocuklarının 15 dönme ilk bile tıpkısı sebepten tartıştığı öğrenilirken, Polis, kavgayla ilişik sormaca başlattı.Share: