Ankara merkezli sinsice el telefonu operasyonunda yakalanan 10 zanlıdan 1’i tutuklandı

Ankara merkezli 2 ilde planlı operasyonda, cep telefonu ve yedek parçalarının kaçakçılığını yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 10 zanlıdan 1’i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları ile Uğraş Şubesi ekiplerince, cep telefonu ve sakıntı parçalarının kaçakçılığı yaptığı belirlenen suç örgütüne yönelik iş başlatıldı.

Yürütülen ustalık ve fiziksel strateji çalışmaları sonucu el telefonu ve sakınma parçalarının kaçakçılığını yaptığı belirleme edilen 11 meşkûk hakkında denetim kararı verildi.

Ankara ve Diyarbakır’da 19 bulunak eşzamanlı planlı operasyonlarda 10 kuşkulu gözaltına alındı.

Bu kişilere ilgili adreslerde yapılan aramalarda, 81 gizlice cep telefonu, 1290 cep telefonu yedek parçası, 7 el telefonu IMEI klonlamada mergup box cihazı, 4 IMEI klonlamada beğenilen dijital materyal, muhtelif miktarlarda sentetik eroin ve bireşimli mızrap hap, 3 eroin içiminde makbul pencere şişe, 1 alıngan sağlama, uyuşturucu konu ticaretinden elde edilen 1430 teklik ile narkotik bap satışlarını içeren ajanda ele geçirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılardan 1’i çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, 9’u adli taharri şartıyla başıboş bırakıldı. Değişik şüphelinin aranmasına yönelik icraat sürüyor.

Share: