Ankara ruzname haberleri: Yozgat, Ankara’da tanıtılacak

Yozgat Valisi Ziyalı Polat, 27-30 Ekim tarihlerinde Ankara Başkent Budun Bahçesi’nde Yozgat Tanıtım Günleri düzenleyeceklerini söyledi.

Valilik Derinti Salonu’nda Belediye Reisi Devlet Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Çalıştırıcı ile basın toplantısı düzenleyen Polat, Yozgat Tanıtım Günleri için vukuf verdi.

Polat, Yozgat’ın tanıtımına katkı çıkarmak amacıyla çalıştıklarını belirterek, “Amacımız, Yozgat’ın tarihini, turizmini ve kültürünü insanlara nakletmek. 10 yıldır yapılmayan Yozgat Günleri’nde Ankara’daki vatandaşlarımızla, hemşehrilerimizle buluşmak amacıyla gine değişmeyen aldık.” dedi.

Ankara’daki Yozgatlılarla kucaklaşmanın heyecanını yaşayacaklarını nâkil Çelik, “Bizim tarihi, kültürel yerlerimiz o büyüklüğünde domuzuna kim bunları bütün bu arada hemşehrilerimiz aracılığıyla Ankara’ya ve kül dünyaya ifşa etmek için 27-30 Teşrinievvel günlerinde Hükûmet Merkezi Kavim Bahçesi’nde olacağız.” diyerek konuştu.

Polat, Yozgat’ta üretim eden avrat kooperatiflerinden ve vatandaşlardan sergilik ücreti alınmayacağını vurgulayarak, “Kadınlarımızın ürettiklerinden, domestik esnafımızın ürettiklerinden stant ücreti almayı düşünmüyoruz. İnşallah onlara dahi hususi stantlar vereceğiz. Umum hemşehrilerimizi lansman günlerine bekliyoruz.” dedi.

Yozgat Belediye Reisi Ululuk Köse bile Yozgat Tanıtım Günleri’nin 10 yıldır yapılmamasını keskin bulduğunu anlattı.

Yozgat’ın kültürünü dışarıda işlek Yozgatlılarla aynı kendisine Ankara’bile neşelendirmek istediklerini aktaran Köse, “Başkentte çok sayıda Yozgatlı kardeşimiz yaşıyor. Bu tanıtım günlerini Ankara’üstelik diri 6 milyon insan için da yapacağız. Ankara’üstelik Yozgat rüzgarı estireceğiz.” ifadesini kullandı.

Share: