Ankaralı Zihayat Kızdan Akşener’e: “Sabahtan Beri 20 Gelgel Dolandım. İşsizim. Ben Ülkenin Evladıyım, Genciyim, 27 Yaşındayım, Devir Öğretmeniyim,…

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara’nın Keçiören ilçesinde dinlediği benzeri dinç, “Sabahtan beri 20 çekicilik dolandım. İşsizim. Imdi hangi yapmam gerektiğini ben bilmiyorum. Ego ülkenin evladıyım, genciyim, 27 yaşındayım, devir öğretmeniyim, atanamıyorum. Ego daha çok hangi yapmalıyım” dedi. Akşener, yaşadığı sorunları anlatırken gözyaşlarını tutamayan canlı kızı sarılarak avunç etmeye çalıştı.

Meral Akşener, esnaf ziyaretini bugün Ankara’nın Pursaklar ve Keçiören ilçelerinde sürdürdü. Akşener, Pursaklar’da mehterler takımıyla karşılandı. Partililer, Akşener’i, üstünde “Peki diyorum, Ankara’ya doğdu güneşim…Başvekil rastık loading…Beş Altı kaldı” yazan dövizlerle karşıladı.

“ÜNİVERSİTELİ KOLLAR UZATMALI ÇAVUŞ OLUYOR”

Akşener’e Pursaklar’da dert yanan ayrımsız eş, şunları söyledi:

“Öz adamlarımız bodrumda çalışıp işe gidiyor. Yediğimizi sayıyoruz. Üniversiteli çocukların psikolojisi perişan, onu gördükçe benim havam daha evire çevire bozuluyor. Üniversiteli dallar uzman çavuş oluyor. Mahsuni Mübarek bire bir türkü çığırıyor; ‘Muhtaç olmuş ark soğana’ diyor. Bir çocuğuma gelişim bulamadım.”

Pursaklar’da tatlıcılık özne bir esnaf, “İyi bir hayalle girdik amma hüsran sonuçlar var şu an gördüğünüz. Iktisat, kanayan kırıcı. Burada hiçbir şekilde siyasi kuruntu belirtmeden söylüyorum” dedi.

Akşener, aynı balıkçıda, “Matbuat emekçileri için hep bu basının sahiplerine sesleniyorum. Şu kadar ağırbaşlılık kamerayla gezilir mi, yazık bu çocuklara. Nedeniyle az buçuk dünyalık harcayın. Hafifletin. Günlük hayatlarını elan yaşanır ayla” getirin diye konuştu.

Tıpkı yurttaş, “Bu zamana büyüklüğünde hiç böyle tıpkı ağırlık yaşamadık. 55 yaşındayım ama gelişigüzel özdek çığlık pahası. Marketlere yetişemiyorsun elhak” dedi.

“TÜRK LİRASI NE BÜYÜKLÜĞÜNDE DİBİ GÖRECEK DAHA”

Genç benzeri darülfünun öğrencisi, “Bu yaşta bilcümle ekonomiyi düşünüyorum. Münasebet düşünüyorum? Borsayı izleme ediyorum. Dolar yükselecek mi, düşecek mi, onu izleme ediyorum. Türk lirası ne büyüklüğünde dibi görecek henüz” diye konuştu.

Akşener’in “İşler pekâlâ” diye niteleyerek sorduğu benzeri cevahirci, “Kızıl yatırım aracıydı henüz önceden, şimdi yatırımdan çıktı. Eskiden ayrımsız düğün yapıldığı ant 10 şerha burma kelepçe, iki zincir satardık. Şu anda bunların hiçbiri kalmadı. Benzeri saf alıyorlar, iki nişan yüzüğü, aynı birlikte yegâne taş alabiliyorsa alıyor” dedi.

“TARİH ÖĞRETMENİYİM, ATANAMIYORUM. RİCA EDİYORUM BİZE İŞ BULUN”

Gündüz öğretmenliği okuduğunu ve atamasının yapılmadığını belirten tıpkı güre, yaşadığı sorunları Akşener’e anlatırken gözyaşlarına bilgili olamadı. Tüvana kız, şunları söyledi:

“Sabahtan beri 20 çekicilik dolandım. İşsizim. Daha Çok hangi yapmam gerektiğini ego bilmiyorum. Ego ülkenin evladıyım, genciyim, 27 yaşındayım, çağ öğretmeniyim, atanamıyorum. Ben imdi ne yapmalıyım? Ego, sizin partinize oy vermiş bir dinç kendisine sizden arzu ediyorum; bize iş bulun.”

Akşener ise sarılarak avunç etmeye çalıştığı genç kızdan telefon numarasını istedi.Share: