Antalya haberleri | Antalya’da Sayısal Çağda Toplumsal Ağlar Hukuku Çalıştayı düzenlendi

Basın İlan Kurumu (BİK) vasıtasıyla hazırlanan Sayısal Çağda Sosyal Ağlar Hukuku Çalıştaylarının beşinci oturumu, Antalya’dahi yapıldı.

Avrupa Birliği Erasmus + programı KA 1 Bilgisizlik Ortaklık Faaliyetleri kapsamında akçalanmış edilen çalıştay, şehir merkezindeki bir otelde gerçekleştirildi.

Üniversitelerin bildirişim ve hususiyet fakültelerinde terbiye gören öğrenciler ile akademisyenler, hukukçu ve gazetecilerin katıldığı çalıştayda, içtimai ağlarda dezenformasyonun yaygınlaşmasının önüne geçilmesi ve suça evrilmesinin engellenmesi üzerine hal önerileri değerlendirildi.

BİK’in sosyal ağlara yönelik türel düzenleme ve çalışmalara katkı arz etmek amacıyla gerçekleştirdiği çalıştayda katılımcıların toplumsal ağlar hukuku kapsamında meydanda kâin ve çözüme kavuşmamış sorunları tespit ederek hal önerileri sunmaları amaçlanıyor.

BİK Antalya Bölüm Müdürü Nedim Engin, BİK Yetişek Şefi Kavga Koray Doğan’ın dahi saha aldığı programda, sunumların peşi sıra katılımcılara sertifikaları verildi.

Daha önceki Erzurum, Ankara, Kalabalık ve Diyarbakır’üstelik düzenlenen çalıştay, ileriki günlerde İzmir ve İstanbul’dahi de gerçekleştirilecek.

Share: