Antalya’ya gelen depremzede sayısı 157 bin 770’e ulaştı

Antalya’ya gelen depremzede sayısı 157 bin 770’e ulaştı

ANTALYA – Antalya Valisi Ersin Musannif, zelzele bölgesinden kente gelen afetzede sayısının 157 bin 770’e ulaştığını kaydetti.

Vali Kalem Erbabı, hareket bölgesinden kente gelen ve 56 öğrencinin eğitimlerine devam ettiği Muratpaşa ilçesindeki Fatmagül Özpınar İlkokulu’nu ülfet etti. Okul girişinde öğretmenlerce karşılanan Ilbay Edip, bahçedeki benzeri depremzede sülale ile da arkadaşça etti. Ilbay Ersin Yazıcı, daha sonra depremzede öğrencilerin bulunduğu sınıflara geçti. Burada öğrencilere sorular soran Vali Müellif, öğrencilerin yer sarsıntısı noktasındaki bilgileri ve misafirleri izzetüikram noktasında aldığı cevaplarla bahtiyar oldu.

“15 bin 98 mektepli okula başladı”

Ziyaretin arkası sıra açıklamada bulunan Ilbay Müellif, Kalem, Fatmagül Özpınar İlkokulu’nda deprem bölgesinden gelen 56 öğrencinin eğitimlerine başladığını kaydetti.

Antalya’ya bu sabahleyin itibariyle yer sarsıntısı bölgesinden gelen 157 bin 770 kişinin geldiğini rapor eden Ilbay Kalem, ” Bu benzer değme dönüş artabiliyor. Bu nüsha içinden 15 bin 98 öğrencimiz anne sınıfından, 12. sınıfa kadar eğitimlerine başladılar. Öğrencilerimizin muktezi kıyafetleri sağlandı. Gündoğmuş aut 18 ilçemizde hepsinde öğrencimiz var. Ekol ne kıyafeti belirlemişse öğrencilerimizin giyeceği kıyafetler temin edildi. Oteller, apart ve lojman, pansiyon üzere yerlerde mütezayit mihman sayımız 74 bin 729’a ulaştı. Nazik oranda gelişler kesildi” dedi.

“80 bin 360 kişiye yerinde sağlık hizmeti”

Özlük imkanlarıyla Antalya’ya gelenlerin sayısının gelişigüzel geçen dönüş artmaya bitmeme ettiğini belirten Vali Musannif, ” Onları kaydetmemeye bakir kullanılmamış başladık. O sayıda 66 bin 653’e ulaştı. Antalya adına 157 binin üzerindeki misafirimize elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Otellerimize, kamu çalışanlarına, esnafa hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Sahada kısık bir sıkıntımız namevcut. İnsanlarımızın ateş günlerinden idare etmek, çocuklarımızı bu travmadan nüfuz etmek yerine elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz. Kriz masamızda gelişigüzel çağ istimara yapıyoruz. 80 bin 360 kişiye yerinde afiyet hizmeti uyguladık. Psikodestek anlamında 60 bin 700 vatandaşımızla görüştük. Antalya adına biz insanca anlamında yapmamız müstelzim güzellikleri yapmaya bitmeme edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Share: