Arızi geçitleri “Hayata ihtiram duruşu” sloganıyla kırmızıya boyandı

Ilbay ve Uray Başbuğ Vekili İdris Akbıyık’ın öğrencilerle arkadaşça etmesi

Ilbay Akbıyık’ın konuşması

Ilbay Akbıyık’ın öğrencilerle sâri geçidini boyaması

Öğrencilerin gelgeç geçidini boyaması

Öğrencilerin palyatif geçidinden sair tarafa geçmesi Van, Hakkari, Bitlis ve Muş’ta İçişleri Bakanlığınca “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında yaya geçitleri kırmızıya boyandı. Hakkari’bile sâri önceliğine dikkati kaplamak ve güdücü duyarlılığını bırakmak üzere başlatılan kampanya kapsamında Kentlileşmiş Sancar Caddesi’nde izlence düzenlendi.

Burada öğrencilerle arkadaşça fail Ilbay ve Şehremaneti Başkan Vekili İdris Akbıyık, yayaların önceliğini ve trafikteki güvenliğini tezyit etmek amacıyla Türkiye’nin değme durumunda etkinliklerin yapıldığını söyledi.

Kentte da okulların önündeki sâri geçitlerini arama ederek kırmızıya boyadıklarını aktaran Akbıyık, “Yayalar bizim kırmızı çizgimiz, önceliğimiz. Ondan periferi buradayız. Bütün bu arada aktiflik yapacağız. Buraya vesait geldiğinde duracak.” dedi.

Akbıyık, elan sonra öğrencilerle muvakkat geçitlerini kırmızıya boyadı.

Etkinliğe, İl Güllabi Komutanı Ferik Coşkun Sel, İl Inanma Müdürü Salavat Mete Kaynak, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Milli Yetişek Müdürü Bilal Bereketli ve öğretmenler birlikte katıldı.Share: