Aşındırmak harçlıklarını birleştirip depremzedelere gönderdiler

Muş’un Malazgirt ilçesinde yüzyılın felaketinde etkilenen depremzedeler amacıyla liseli öğrenciler harçlıklarını birleştirip bölgeye gönderdi.

Alparslan Anadolu Lisesi öğrencileri, Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ili etkileyen depremlerin arkası sıra depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. Sabahleyin okula gelen öğrenciler, okulun bahçesinde toplanarak ailelerinin verdikleri günlük harçlıklarını birleştirerek depremzedeler amacıyla ilgilendiren banka hesaplarına yatırdı.

Okulun 9. dershane öğrencisi Elif Temiz İpek, depremzedelere arkalamak üzere harçlıklarını gönderdiklerini belirterek, “Depremzedeler üzere hakeza bire bir kampanya düzenledik. Topladığımız parayı götürüp bankaya yatırdık. İnşallah depremzedeler için aynı yararı peki. Öğrenciler yerine depremzedelere yüklenmek üzere kendimizi haris bıraktık” dedi.

Depremzedelerin esasta öğrencilerin harçlıklarına ihtiyacı olmadığını bildiklerini, fakat bindi atfetmek istediklerini vurgulayan 10. dershane öğrencilerden Vahim Sebep ise “Esasta bizim depremzedeler için verdiğimiz miktar değil birlikte farkındalık oluşturmamız bizim için makro oldu. Depremzedeler üzere Alparslan Anadolu Lisesi kendisine benzeri miktar mülk topladık. Bu parayı demet bankaların arkalama hesaplarına yatırdık. Ülkemizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. – MUŞ

Share: