Ayyarlık iddiasıyla 4 nahoş tutuklandı

Kendilerini uyanık yerine tanıttıkları kişileri dolandırdıkları iddiasıyla Denizli ve Burdur’bile yakalanan 6 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

Çal ilçesinde faal M.K’yi (74) telefonla arayıp kendilerini uyanık namına tanıtıcı zanlılar, “Evinizde çalıntı kızıl var arama edeceğiz” diye bezgi eşyalarını istedi.

Evine mevrut şüphelilere kestirmece 40 bin lira değerindeki bezek eşyasını doğrulama fail M.K, dolandırıldığını anlayınca durumu jandarmaya bildirdi.

Açıkgöz Suç Araştırı Timi (JASAT) ve Çal İlçe Kurnaz Komutanlığı ekipleri, şüphelilerin tespiti amacıyla 146 asayiş kamerasının kaydettiği tahminî 236 saatlik görüntüyü inceledi.

Ayrıca iki şüphelinin döviz bürosunda dünyalık bozdurduğu anlar üstelik asayiş kamerasınca kaydedildi.

Şüpheliler, A.D. (39), A.A. (47), Z.A. (43) ile S.A. (23) Denizli’birlikte, A.C. (27) ve B.E. (21) ise Burdur’da planlı operasyonla yakaladı.

Zanlıların 2 Şubat’ta Uşak’ın Pınar ilçesinde bire bir yöntemle Z.K’yi dahi kestirmece 60 bin teklik dolandırdığı belirleme edildi.

Jandarmadaki işlemlerin arkası sıra adliyeye sevk edilen zanlılardan A.D, A.C, Z.A. ve A.A. tutuklandı. S.A. ve B.E. ise adli taharri üzere azade bırakıldı.

Öte yandan bezgi eşyaları doğrulama edilen M.K, uyanık personeline teşekkür edip sarılarak gözyaşı döktü.

Share: