Bakan Çekicilik toplumsal medyada duyurdu! Deprem bölgesinde evvel kazma vuruldu, önce etapta 1800 konut yapılacak

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremler 11 ilimizde büyük katabolizma yaşattı, bir nice ilçede sağlam bina kalmadı. Korkulu hasarlı binalar ise depremin arkası sıra hızlı bir şekilde tayin edilerek yıkılacak binalar arasında eklendi.

“İLK KAZMAYI VURDUK”

Sair yanda çadırkentlere yerleştirilen depremzedeler üzere konut yapımı hazırlıkları birlikte başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan “1 sene böylelikle konutları teyit edeceğiz” derkenÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Alım, yeni gelişmeyi sosyal iletişim araçları hesabından duyurdu. Çekicilik, “Malatya Battalgazi’da önce kazmayı vurduk. İlk etapta 1.073, devamında ise 750 yuvamızı inşa edeceğiz. Derhâl yanı başında İlk Evim projemizdeki içtimai konutlarımız de bitmeme ediyor. İlk Evim bile sürecek, kıyamet konutlarımız dahi çabucak yükselecek!” ifadelerini kullandı.

2 AYDA 244 BİN KONUTUN TEMELİ ATILACAK

Mekân Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Çekicilik, yer sarsıntısı bölgesinde açıklamalarda bulundu. Gelgel, “Sarsıntı bölgesinde yarından itibaren mecmu 21 bin 244 konutumuzun yapımına başlıyoruz. 2 ayda 11 ilin tamamında hep 244 bin konutumuzun temelleri atılacak.” dedi.

Share: