Bakan Karaismailoğlu, Siirt’te ziyaretlerde bulundu

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Rusya- Ukrayna savaşında yaklaşık 6 ay geçti ama bu savaşın kül aktörleriyle görüşen biricik reis Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu kavga biterse de Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bitecek.” dedi.

Siirt’teki temaslarını sürdüren Icra Vekili Karaismailoğlu, Pervari ilçesinde belediyeyi konuşma ederek, başkan Tayyar Özcan ile görüştü.

İlçede bire bir araya geldiği vatandaşlarla sohbet eden Karaismailoğlu, daha sonra el merkezine geçti.

Burada yanı sıra AK Öğür Siirt Mebus Osman Örenlik ile DÜRÜST Parti İl Başkanlığını görüşme fail Vekil Karaismailoğlu, İl Başkanı Ekrem Olğaç ile bir müddet görüştükten bilahare partililerle güruh yaptı.

Karaismailoğlu, burada yaptığı konuşmada, hükümet yerine iri işler yaptıklarını ve yapmaya bile devam edeceklerini anlattı.

“Bölgemizde fabrikalar kuruluyor, dumanlar tütüyor”

Bölgede huzur ve cesaret ortamının hakim olduğunu dile getiren Nazır Karaismailoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Tıpkı taraftan fıstık, benzeri taraftan nar, mercimek, tahıl hep parasını gerçekten kazanıyor. Üretimde sanayide çok aheste gelişmeler var. Bölgemizde fabrikalar kuruluyor, dumanlar tütüyor. Ülkemizin dört bir tarafında çok balaban tıpkısı hareketlilik var. Bu hareketliliğin önünü kimse kesemez. Cumhurbaşkanımızın sonuç 20 yılda Türkiye’ye katmış olduğu vizyon ülkemizin mecmu köşesinde devam ediyor.”

“Siz bakmayın anca birileri masa etrafında toplanıp kalkarlar, masanın sonucunda özge masayı nerede kuracaklarına ancak değişmeyen verirler. O şekilde devam ederler. Orada tıpkı öz sokak. Zira o masada milletimizin derdi yok. Zat ikballeri zat gelecekleri var. O yüzden vatanına milletine hayrı sıfır insanlardan tek öz çıkmaz. Milletimiz üstelik onlara okazyon vermez.” diyen Vekil Karaismailoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bütün acun Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu ülkenin neler başarabildiğini gördü. Rusya-Ukrayna savaşında kestirmece 6 ay geçti amma bu savaşın tam aktörleriyle görüşen bir tane önder Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu cenk biterse da Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bitecek. Diri şef, etkili egemenlik bu demektir. O güçlü şef ve dinamik irade yardımıyla sonuç 20 yılda birilerinin manzara bile edemediği metanetli haddinden fazla işi bitirdik, yenilerine başladık. Bakın bütün acun krizlerle boğuşuyor. Erke krizi, pahalılık, repo. Yani envestisman mütekellim tek mevki yok. Tığ bu kadar krizler içre boğuşan dünyada projelerimizi, yatırımlarımızı artırıyoruz. Gerçekten bu yaşayan Türkiye hayat dolu mevki tek yerde bulunmayan.”

“Eriştirme projeleri tıpkısı su gibidir, gittikleri bölgeye cereyan, bereket getirir”

Hayatı kolaylaştıracak oylumlu projelere imza attıklarını nâkil Karaismailoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Iblağ projeleri ayrımsız akarsu gibidir, gittikleri bölgeye akıntı, artağanlık getirir, yeşillendirir. Oranın bereketini artırır. Akarsu zahir geçtikleri yeri yeşillendiriyorsa ulaşım projeleri bile öyledir. Çünkü siz bir bölgenin ne büyüklüğünde hızlı macerasız ve güvenli ayrımsız ulaşımı sağlarsanız o bölgenin istihdamına, ticaretine, sanayisine, turizmine ve tarımına yaklaşık 10 merhametsizce kadar kâr sağlıyor. O yüzden projelerimizin kıymetini biliyorsunuz. Bu projelerimizde ansız etap yok. Dağları dele dele gidiyoruz. Bu zorla karşısında kimse duramaz.”

Ulaştırma ve Altyapı Icra Vekili Karaismailoğlu henüz sonraları Siirt Belediyesi Kızlar Tepesi Toplumsal Tesisleri’nde sivil cemiyet kuruluşu temsilcileriyle akşam yemeğinde ayrımsız araya geldi.

Icra Vekili Karaismailoğlu, gençlerle buluştu

Icra Vekili Karaismailoğlu, ardından Siirt Kavim Bahçesi’nde “Gençlerle Telaki” programına katıldı.

Burada gençlere seslenme fail Karaismailoğlu, hayatın tafsilatlı bire bir seyahat olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu gezi karşısında sizin önünüze taş koyanlar olanaklı, önünüzde duvarlar çekilebilir ama sabırla moral ve motivasyonunuzu bozmadan anbean onların hepsinin üstesinden gelirsiniz. Tığ bunları çokça yaşardık. Bire Bir dönme balkondan düştük ama yeniden merdivenlerden çıktığımız günler oldu. Bıkmadık usanmadık sonucunda planladığınızın üstünde başarılar elde edebiliyorsunuz.

Yollar türkülerimiz bizim hayatımızın, yaşantımızın aynası. Hayatta muammer olduğumuz sevinçler, teessürat, çileler, türkülere, şarkılara vuruyor. Niçin vuruyor çünkü hele yollar yerine merkum onlarca türküler var. ‘Uzun tafsilatlı bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece.’ Niye demiş bunu. yahut ‘Yola yolladım seni, yollar yormasın seni’ zira çıkılan yolculuklar çok güç geçiyordu. Haddinden Fazla detaylı sürüyordu. Burada yaşanan teessürat, yolda kalmalar Tanrı göstermesin yaşanmış bir kaymakamlık ve onun sürecinde, bunlar Türkiye’de çok yaşandı. Onun amacıyla bu enfrastrüktür açığını tığ 20 yılda yüce ölçüde kapattık. Bakın detaylı mufassal bir el diye türkülerle başlıyor amma Türkiye’bile şu an uzun detaylı ayrımsız kere namevcut. Bilcümle yollarımız kısaldı ve duble yollar var Türkiye’da daha çok. O yüzden bu zahmetli yollar keyfe dönüştü. 20 sene öncesi ile 20 sene sonrasındaki mütebeddil bire bir Türkiye bulunmayan gerçekte. Ülkemiz benzeri mutluluk, vatanımız aynı, zenginliklerimiz aynı, değerlerimiz tıpkısı. Sadece tıpkı basiret değişiyor.”

Karaismailoğlu, konuşmasının peşi sıra gençlerin sorularını yanıtladı.Share: