Bakan Kasapoğlu, Burdur’da 1900 nefis öğrenci yurdunun açılışını yaptı

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, bu yıl darülfünun öğrencileri için ensiz kapasitesinin 850 bine çıktığını bildirdi.

Kasapoğlu, Safahat Kız Öğrenci Yurdu’nun açım töreninde yaptığı konuşmada, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin yerleşkesinde vadi kayran yurtlara yenisini eklediklerini söyledi.

Yerleşkede eskimemiş açılan kız yurdunun kapasitesinin 1900 olduğunu tamlayan Kasapoğlu, ev konusundaki vizyonlarının, bu anlamdaki çabalarının başarıyla ilerlediğini kaydetti.

“Bu benzeri gurur tablosudur”

Vekil Kasapoğlu, “Birileri bunu hayal dahi etmiyor. Bunun hesabını da yapamıyorlar amma tığ hemen bu hafta Osmaniye’da 1300 şahsiyet ev açtık. 2 bin 500 nefis yurdumuzu Uşak’ta açtık. Ilkokul bin kapasiteden çok kapasiteli yurdu ülkemize kazandırdık. Bu tıpkısı çekicilik tablosudur.” diye niteleyerek konuştu.

Öğrencilerin güzel ortamlarda yetişek hayatlarına devam ettiğini vurgulayan Kasapoğlu, “Öğrencilerimiz buraları ikinci üniversite namına değerlendiriyor. Hem de birbirlerini tanıyarak el birliği iklimini güçlendirerek henüz kıpırdak, daha münevver yarınlara yürüyorlar. Gençlerimiz için yurtlarımızdaki imkanları güçlendirerek ve kapasitemizi artırarak bu sene 850 bin kapasiteye çıktık. Bu etkili yürüyüşü bile bitmeme ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Açılışın peşi sıra yurtta planlı etkinlikte sporcu antrenörleri ve öğrencilerle bir araya mevrut Bakan Kasapoğlu, daha sonra kentten ayrıldı.

Share: