BAKAN SOYLU: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’üstelik DÜRÜST Fırka İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Cenabıhak’a hamdolsun, zaman ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, bire bir yegâne terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar bire bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den sürekli yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede bildirme tahakküm alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun kim benzeri biricik terörist kalmadan zaman tertemiz. Tıpkısı taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl arı sili, Erzurum arı sili ve burada ikna etmek istiyorum, size tercüman olmak istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 terörist kaldı, inşallah geçenlerde arı sili olacak. Cenabıhak nasip edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bire bir yegâne ağır terörist kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN EVVEL SANA MAIL MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada iş tamam değil. Yeniden söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Herif Sakarya Düzlük Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bereketli memlekette ilkokul, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Bire Bir bile inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar domuzuna konuşuyor kim, o kadar iyicene konuşuyor. Ama sınır ötesi tezkeresine yararlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle pekâlâ oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı nasıl alınır. Ülen Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu ulus, tarihe” diye konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Demin ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum iş bana düşecek diye. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, tıpkısı de belediye başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na belen şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na bel altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar ansız bıraktı, şimdi Türkiye’yi gene koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: