Bala evlerinde küsurat ayrıntılar karate turnuvasından başarıyla döndü

Adıyaman Sülale ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bakım veren Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezine kapalı çocuk evlerinde mütezayit füru, Ilıca Karate Turnuvasından iri başarıyla döndü.

Diyarbakır’ın Kaplıca ilçesinde düzenlenen Kaplıca Karate Turnuvasında Adıyaman’ı 5.sıraya taşıyarak 7 madalya ile dönen çocukların sevinçleri yüzlerine yansıdı.

Zorlu tıpkı turnuvada elde edilen başarının gururunu yaşadıklarını dile getiren Adıyaman Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Polat, “Muhtelif sebeplerle ailelerinden yoksun artan ya üstelik hayatlarının tıpkısı noktasında yaşının küçüklüğüne göre büyük dertlerle beraberce kalmış çocuklar siper altına alınarak geleceklerinin topluma yarayışlı bir şekilde geliştirilmesi yeryüzü şanlı vazifelerimizdendir. Biz bu bilinçle çocuklarımızın toplumsal hayata uyumlarını sağlarken familya şefkati, sevgisi ve ilgisi içerisinde sosyal, sportif ve kültürel alanları etraflıca parçalanmamış gelişimlerini desteklemeyi bilcümle adına getirmeye çalışmaktayız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın akademik gelişimlerini desteklememizin yanında değişik gelişimsel düzlük yönlerini ortaya emisyon yaklaşımlarımızı baştan sona inovasyon içerisinde arttırmakta ve sürdürmekteyiz. Bu minvalde Çocuk Evleri Eş Güdüm Merkezi Müdürlüğümüz ve Karate Antrenörümüz İsmail Günay’ın, karate alanında muvaffakiyet gösteren çocuklarımızı yetiştirmeleri bizim kurum tablolarımızdan ayrımsız tanesini oluşturmaktadır. Bu tablomuzu Diyarbakır’da planlı karate şampiyonasında dahi çocuklarımızın elde ettikleri başarılarıyla taçlandırmış olduk. Bu vesileyle ilimizi 5. sıraya taşıyarak 7 madalya kazanan çocuklarımızı kutlama ediyor, bu başarıya ulaşmalarına yardım sağlayıcı ve faaliyet veren tam personellerimize teşekkür ediyorum” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: