Balıkesir Büyükşehir kadeh tempo terası yolunu bitiyor

– Kazdağları’nı tedarik etmek imdi elan yalınç olacak

Balıkesir Büyükşehir cam tempo terası yolunu bitiyor

Tur otobüsleri kadeh seyir terasına çıkabilecek

BALIKESİR – Kazdağları’nın zenginliğini ve güzelliğini en mebzul şekilde lanse etmek üzere Şahinderesi Kanyonu’na yapılan kadeh ezgi terasının şimdi bile yolu yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi eliyle 2 kilometresi kilit parke döşenen 4 kilometrelik engebeli toprak yolu, tamamlandığında hususi vasıta ve devir otobüsleri, bölgede turizm sirkülasyonunu artıracak.

Ekincilik ve Orman Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Cenup Marmara Kalkınma Ajansı ve Huy Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü işbirliğinde Kazdağları’nın zenginliğini ve güzelliğini yer dolgunca şekilde tanıtmak üzere 836 rakımlı Şahinderesi Kanyonu’na tabii dokuya akıllıca tıpkı şekilde inşa edilen sırça azimet terasının ulaşımı da kolaylaşıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bilgelik İşleri Kat Başkanlığı’na ilişkin ekipler, kestirmece 4 kilometrelik arızalı yerey yolun yüzde 50’sine kilit parke taşı döşedi.

6 metre genişlikteki bu öğün sayesinde yerel ve yabancı turistler cam ezgi terasına özel araçları ve dolaşma otobüsleri ile elan niteliksiz ulaşabilecek. Gine yolun kilit parke yapılması sebebiyle bölgede oluşabilecek hararet kabilinden afetlere bu kat yardımıyla ivedilikle ulaşılabilecek. 2 kilometrelik yolun sair yarısında çalışmalarını sürdüren ekipler, yaz sezonuna kadar çalışmaları tamamlayacak.

Share: