Bartın Adalet Sarayı açıldı

AK Fırka Kadro Başkanvekili ve Bartın Saylav Yılmaz Bronz, “Hizmet hamlesi ve im siyaseti bitmeme ediyor.” dedi.

Bartın Türe Sarayı, Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ’ın de katıldığı törenle açıldı.

Tunç, küşat töreninde yaptığı konuşmada, adalet personeli ve doğruluk hizmetlerinden yararlanan vatandaşların henüz kaliteli tıpkısı fiziki mekanda bakım vermelerinin ve almalarının muhteşem olduğunu söyledi.

İktidarları döneminde Bartın’da kamu bakım binalarının tamamını yenilediklerini tamlayan Tunç, “Vatandaşlarımızın nitelikli bakım alabilmeleri noktasında özellikle Sayın Cumhurbaşkanı’mızın destekleriyle zaman hak sarayının açılışıyla birlikte Bartın’bile bilcümle kamu bakım binalarımız yer bakir ve nitelikli.” ifadesini kullandı.

Tunç, Türe Sarayı önüne 100 bin metrekarelik millet bahçesi yapılacağını aktararak, kentte bugüne büyüklüğünde yapılan kamu yatırımlarına değindi.

Devam eden amme yatırımlarının olduğunu dile getiren Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bartın’ımızı büyütme gayreti süresince olduk. Bakım hamlesi ve eser siyaseti bitmeme ediyor. Bartın’dan yatırım, istihsal, dış satım ve istihdam politikamıza birlikte elan fazla destek olabilmek, üretim hamlelerini gerçekleştirebilmek için yıpranmamış fabrikaların temellerini attık. Bire Bir taraftan istihdam ve üretime yönelik, gayrı taraftan amme hizmetlerinin henüz birinci sınıf olabilmesi noktasındaki çalışmalara müteveccih Bartın’ımızda çokça güzelce gelişmeler sağladık. Doğruluk sarayımızın yapımından en son aşamasına büyüklüğünde emeği sabık herkese şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bartın Valisi Nurtaç Arslan üstelik amme bakım mekanlarının, hizmet alan vatandaşlar açısından birlikte çokça koca olduğunu söyledi.

Bu mekanların kalitesinin devletin hem vatandaşlara hem birlikte çalışanlara verdiği değeri gösterdiğine işaret fail Aslan, “Nötr ve hür yargının bildirme iyicene şekilde bırakma edileceği, Bartın’ımız ve adalet camiasına çok makro katkılar sunacak doğruluk sarayı, ilimizde adaletin gerçekleştirilmesinde ve devletin etkinliğinde kebir benzeri mekan olacaktır. Adaletin önemine ve Bartın’ımıza uygun yıpranmamış doğruluk sarayımızla vatandaşlarımız hak hizmetlerini henüz canlı benzeri şekilde alabilecek, hâkimiyet mensuplarımız bile elan metin ve modern tıpkısı ortamda bakım verebileceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Bartın Cumhuriyet Altını Başsavcısı Faruk Kaynak’ın dahi istişare yaptığı törende, yakarış edilmesinin ardından küşat kurdelesi kesildi.

Daha bilahare Bakan Bozdağ ve beraberindekiler, doğruluk sarayını gezdi.

Share: