Bartın’da KöyPark 26 Ağustos’ta açılacak

Bartın Şehremini Cemal Atak, yapımı tamamlanma aşamasına gelen KöyPark’ın 26 Ağustos’ta açılacağını bildirdi.

Özgürlük Mahallesi’nde 65 bin metrekarelik ayrımsız bölgede yapılan proje alanında incelemede bulunan Atak, gazetecilere, yapım çalışmalarında sona gelinen KöyPark projesi ile alanı halkın şen kullanabileceği, domuzuna sıra geçirebileceği bir kesim haline getirdiklerini söyledi.

Çok sayıda donatı ile tasarlanan bu projenin Bartın’a bir değer katacağını ve kentin prestij projelerinden birine kavuşacağını anlatan Atak, şunları kaydetti:

“Projemizin art alanında avantür parkı ve çocuk oyun parklarının bulunduğu aynı düzlük oluşturduk. Esasen tıpkı bölgede okçuluk meydanı, güreş meydanı bulunuyor. Antrparantez projemiz içerisinde düz alan Türk Dünyası Bilim Adamları Müzesi üstelik yeniden bu bölgede yer alıyor. Bu müzemizde dünyaca ünlü 8 Türk bilim insanının balmumu heykeli ve eserleri ile kamu Türk fen adamlarının sayısal anlatımları meydan alacak. 4 çadırdan oluşacak müze kompleksinde sergi ve etkileşimli sergi alanları ile çadır beyi çadırında Türk yaşamı canlandırılacak. Projemizin madun kısmında ise 3 Türk büyüğü Alp Arslan, Fatih Hükümdar Mehmet ve Mustafa Kemal Atatürk’ün heykellerinin bulunduğu 16 Türk devleti bayrakları ve onları temsilen eden Türk askerleri heykellerinin meydan aldığı Türk Dünyası Reviş Yolu mevcut. Antrparantez kanatlı hayvanların bulunduğu alan, kilitsiz küreksiz vabeste piknik alanları, lokal ürünlerin satıldığı aksata yeri, hobi bahçeleri, gidiş yolları, kafeterya ve tuvaletler bulunuyor. Allah şans ederse 26 Ağustos Cuma Haset KöyPark’ımızın açılışını gerçekleştireceğiz.”

Akış’a, belediye başbuğ yardımcıları Hasan Arınan ve Erol Demirkoparanoğlu, Ar-Ge Başkanı Aykut Oktay Celil, Ar-Ge Başbuğ Yardımcısı Ercüment Özçelik, ofis müdürleri ve beceri personel zevcelik etti.

Share: