Başbuğ Entelektüel, sahadaki talepleri nezaret ve yetkililere ileterek çözüyor

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Mebus Ahmet Işıklı, vadi çalışmaları sonrasında tayin edilen sevgili ve ihtiyaçların çözümü amacıyla ait nazır ve yetkililerle görüşüyor.

Meclisin tatile girmesiyle gelişigüzel Adıyaman’da köy karye gezen, vatandaşlarla tıpkısı araya gelen ve toplumun gelişigüzel kesimini kulaktan, sorunlara ve ihtiyaçlara hal üretmeye çalışılıyor. Vatandaşların taleplerinin birçoğunu yerinde ilgilerle görüşerek çözen Ahmet Entelektüel, benzeri kısmını ise Ankara’da bakanlıklar ve mezun mercilere yaptığı konuşma ile çözüyor.

Milletvekili Ahmet Münevver, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ve Orman Genel Müdürü Bekir Karaçabey’i mülakat etti.

Ziyaretlere ilişik açıklamada kâin Ahmet Kültürlü, “Yaz boyunca Adıyaman’da yaptığımız mülakat ve incelemelerde tayin ettiğimiz gerekseme ve taleplerin giderilmesi ile sorunların çözümü amacıyla Ankara’da ait ve mezun merciler nezdinde takiplerinizi sürdürüyoruz. İlimizin baraj ve sulama projeleri özellikle doğmak amacıyla tarım ve hayvancılık alanında planlanan ve devam eden yatırımlarını Tarım ve Orman Bakanımız Ünite Kirişçi ile müracaat ettik. Adıyaman’a çağırma ettik. Bir uygunsuzluk olmazsa 21 Eylül’de Bakanımız Adıyaman’a gelecek.

Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’i ziyaretimizde ise, Dikmelik Müdürlüğü’nün kurulması, bölgemizdeki orman varlığının arttırılması ile orman köylüsüne ve ilimize verilecek destekler karşı istişarelerde bulunduk. Daha öncesinde DSİ Genel Müdürümüz ile alay malay ati ve baraj ve sulama projelerini yerinde inceleyeceğiz” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: