Başbuğ Pekmezci ve Belediye Divan Üyelerinden şükran ziyareti

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 105. sene dönümü nedeniyle Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve Belediye Meclis Üyeleri Türk Silahlı Kuvvetleri gözetiminde Garnizon Komutanı Futbolcu Albay Zekeriya Kele’a gönül borcu ziyaretinde bulundular.

Komutan Pekmezci Cumhuriyet Caddesi’nde mevcut askeri gazinoda gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, “Zaman 21 Gücük Ay, Bayburt’umuzun kurtuluş günü. Bizler Bayburt Şehremaneti Meclisi yerine Bayburt halkı namına Türk Silahlı Kuvvetlerine sizin şahsınızda şükranlarımızı sunmaya geldik. Tığ budun yerine bir ve bütün, kardeşlik içinde ordumuz ile sunulan mücadeleyi unutmamış bire bir neslin çocukları adına sizin nezdinizde minnet duyguları ile komple olarak bugün buradayız. Size gine Türk Silahlı Kuvvetleri hesabına teşekkürlerimizi bildirme ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Garnizon Komutanı Topçu Miralay Zekeriya Tosun ise, ziyaretlerinden ötürü Başkan Pekmezci’ye teşekkürname ederek, “Bizler üstelik Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugünkü temsilcileri olarak sizleri ağırladığımız için mutluyuz. Bu makamlar gelip geçicidir ama Türkiye Cumhuriyeti sürgit baki kalacaktır. Bayburt gibi çok eşsiz ayrımsız memleketin, Türk coğrafyasının kurtulmasında payımız olduğu amacıyla mutluyuz. Bugün milletimizin bağrından çıkıp bu topraklarda sizlere müstahak olmaya bitmeme ettiğimiz için öz saygı duyuyoruz. İnşallah benzeri henüz kurtuluş günlerini varagelmek yerinde kalmayız ve henüz iyiye, henüz güzele gitmeye bütün alay malay devam ederiz” dedi.

Ziyaret konuşmaların peşi sıra fotoğraf çekimiyle sona erdi. – BAYBURT

Share: