Başkan Sadıkoğlu talep etti, cezalar silindi

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Dede Sadıkoğlu’nun tarımsal reçete satışı yapan firmalara kesilen cezaların iptali amacıyla yaptığı girişim serencam verdi. Tarım ve Orman Bakanlığı cezaları iptal etti.

Malatya Tecim ve Endüstri Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Haziran ayında Diyarbakır’da düzenlenen Tarım Çalıştayına katılarak Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişçi ile özel tıpkısı görüşme yapmış, tarımsal reçete satışı eden firmalara “Bitki Siper Ürünleri Strateji Sistemi” ve “Matbua Izlem Sitemi” üzerinden kesilen gebe cezaların affedilmesini irade etmişti.

Bakan ile özel konuşma serencam verdi

Başkan Sadıkoğlu’nun talebi bedel buldu ve kesilen cezalar iptal oldu. Bakanlığın 25 Ağustos 2022 tarihinde Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda, kesilen cezaların iptal edildiği bilgisi verildi.

“Maktu cezaların affedilmesini arzu etmiştik”

Girişimleri sonucu cezaların tağyir olmasının sevinme verici olduğunu tamlayan Başbuğ Sadıkoğlu, “Tarımsal tılsım satışı yapan firmalarımız “Bitki Dulda Ürünleri Izlem Sistemi” ve “Basılmış Takip Sitemi” üzerinden kesilen iki canlı miktardaki cezaların dokunaklı mağduriyetler doğurduğunu, bazen firmaların iş yapamaz arkaç geldiğini dile getirmişlerdi. Tığ dahi bu konuyu hazırladığımız aynı dosya ile Diyarbakır’da yaptığımız özel görüşmede Ekincilik ve Orman Bakanımız Ünite Kirişçi’ye sunarak, maktu cezaların affedilmesini kâm etmiştik. Yapılan değerlendirmeler sonrasında cezaların fesih olduğu bilgisi geldi. Girişimlerimizin olumlu sonuçlanması üyelerimiz adına bizleri kıvançlı etmiştir. Sayın Bakanımıza, cezaya maruz mütezayit üyelerimiz yerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Üyelerimizin sorunlarının andıran takipçisiyiz”

Delik üyeleri ile tüvana bir diyalog içre olduklarını belirten Komutan Sadıkoğlu, “Odamız üyesi yekpare sektörlerle bire bir araya gelerek yaşanan sorunlar üzerine istişarelerde bulunuyoruz. Yaptığımız toplantılar ve üye ziyaretlerimizdeki talepler üzerine oluşturduğumuz dosyaları ilişkin bakanlıklar ve TOBB gündemine taşıyarak çözümü için sakil himmet harcama ediyoruz. Üyelerimizle olan etkili diyaloğumuz sektörlerimizin nabzını tutmamıza miftah olurken ısrarcı gayretlerimiz bir nice problemin çözülmesini sağladı. Zirai çıkar yol satışı yapan firmalarımızın yaşadığı bu sorunun çözümü amacıyla üstelik vahim girişimlerde bulunmuş ve Sayın Bakanımızdan cezaların affı amacıyla bayram almıştık. Üyelerimiz özellikle atılmak için ülkemiz genelindeki göz temsilcileri üzere kırıcı yük oluşturan bu cezaların affına vesile olmaktan balaban mutluluk duyduk. Ben aynı yol elan Bakanımız Vahit Kirişçi’ye ilgisi ve desteği üzere teşekkürname ediyorum. Değişmeyen üyelerimize güzel olsun. Üyelerimizin bizlere ilettiği sorunları yürütme makamlarına iletmeye ve çözümü noktasında elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya bitmeme edeceğiz” diye konuştu. – MALATYA

Share: